Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 15d. 16:34

Kultūros dieną apdovanoti Lietuvos menininkai

Kultūros dieną apdovanoti Lietuvos menininkai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kultūros dieną apdovanoti Lietuvos menininkai

Penktadienį, balandžio 15 dieną, Vilniaus rotušėje iškilmingai paminėta Kultūros diena.

„Kultūros dieną ypač didžiuojamės kultūros darbuotojais, švietimo institucijų atstovais, menininkais ir visais kultūrai neabejingais žmonėmis, kurie nuolat džiugina mūsų akis savo gebėjimais ir talentais. Dėkoju kiekvienam, kuris kasdieniu darbu puoselėja grožį, ugdo mūsų vaikus, rūpinasi sostinės įvaizdžiu. Tikiu, kad kasmetės Kultūros dienos kultūros darbuotojų ir menininkų apdovanojimai, jau tapę tradiciniais, ir ateityje teiks žavesio skaidrioje kultūros erdvėje – tiek mūsų Vilniuje, tiek ir visoje Lietuvoje“, – sakė Vilniaus meras Raimundas Alekna. Pasak mero, ši diena mūsų šalies sostinei ypač svarbi, nes Vilnius šiandien švenčia ir savo vardadienį, nes Vilnius – kultūros lopšys ir puiki erdvė kūrybai.

Šia proga Vilniaus meras kultūros garbės ženklu apdovanojo operos solistą Virgilijų Noreiką ir teatro režisierių Rimą Tuminą, aukso medaliai „Už nuopelnus Vilniaus kultūrai“ įteikti kino režisieriui Arūnui Mateliui, balerinai Eglei Špokaitei, dirigentui Juozui Domarkui, fotomenininkui Antanui Sutkui, dailininkui Arvydui Šalteniui, poetui Marcelijui Martinaičiui, kompozitoriams Vytautui Laurušui ir Vytautui Barkauskui.

Sidabro medaliais „Už nuopelnus Vilniaus kultūrai“ apdovanoti kompozitorius Kęstutis Antanėlis ir Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė. Dailininkei Jūratei Mykolaitytei už Vilniaus įprasminimą dailes kūriniuose įteikta Mero premija.

Iškilmingo minėjimo metu dalyviams ir svečiams koncertavo Vilniaus miesto savivaldybės kamerinis choras „Jauna muzika“, vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Vacio Augustino.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min