Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva siekia mokytis visą gyvenimą

Aukštasis mokslas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Aukštasis mokslas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

ES šalyse vidutiniškai 9,5 proc. gyventojų mokosi visą gyvenimą. Lietuvoje besimokančiųjų visą gyvenimą dvigubai mažiau ir pastaraisiais metais šis rodiklis dar blogėja. Kad nedidėtų socialinė atskirtis, neblogėtų situacija darbo rinkoje, Lietuvai 2012 metais būtina pasiekti užsibrėžtą tikslą – į mokymąsi visą gyvenimą turi įsitraukti 15 proc. 25–64 m. gyventojų.

Mokymosi visą gyvenimą lygis apibrėžiamas kaip 25–64 metų žmonių, kurie mokėsi per pastarąsias keturias savaites, dalis. Kad šis tikslas būtų pasiektas, Kauno regioninis inovacijų centras (KRIC) kartu su užsienio partneriais įgyvendina specialų projektą „Mokymosi visą gyvenimą pajėgumo stiprinimas pasienio regione“. Jis rugsėjo 14-ąją bus pristatytas Kaune, BLC verslo centre, konferencijos „Mokymasis ir mokslinės kompetencijos – ateities lyderių sėkmės raktas“ metu.

„2007 metais mokymosi visą gyvenimą lygis Lietuvoje sudarė 5,3 proc., 2008 – 4,9 proc., o 2009 – tik 4,2 proc. Šalyje pasiekus aukštesnį mokymosi visą gyvenimą lygį brandaus amžiaus specialistai neiškristų iš darbo rinkos, konkuruotų su jaunais specialistais. Naudodamiesi ne svetimšalių, o patyrusių savo šalies žmonių žiniomis išspręstume dalį darbo stygiaus problemų“, – sako KRIC vadovė Birutė Velykienė.

Konferencija, kurioje bus diskutuojama apie lyderystę, mokymąsi visą gyvenimą ir naujas mokymosi technologijas, orientuota į skirtingas tikslines grupes: švietimo sistemos kūrėjus, mokytojus, mokslininkus ir verslininkus, kurių bendradarbiavimas būtinas šalies ilgalaikiam konkurencingumui užtikrinti.

Renginyje Lietuvos ir užsienio specialistai diskutuos apie mokančiųjų ir mokslininkų verslumo kompetencijų ugdymą, galimybes ugdyti jaunąją kartą, turinčią naują požiūrį į verslą, mokslininkų įsitraukimą į verslą ir jų sukurtų produktų komercializavimą. Bus pristatomas tarptautinio projekto „Nuo tyrimų iki rinkos – parama žiniomis grįsto verslo kūrėjams“ (ReMark) metu sukurtas savarankiško mokymosi įrankis verslui pradėti ir vystyti.

Mechatronikos, biotechnologijų, lazerių, energetikos sričių specialistai dalysis Lietuvos patirtimi aukštųjų technologijų sektoriuje, Brėmeno universiteto (Vokietija) atstovai – patirtimi rengiant naujų energetikos technologijų specialistus. Verslininkams tai galimybė gauti naujausių žinių apie rinkoje vykdomus tyrimus ir mokslo pasiekimus, reikalingus verslo konkurencingumui išlaikyti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min