Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje pirmą kartą gastroliuos Sankt Peterburgo valstybinis baletas ant ledo

Sankt Peterburgo valstybinio baleto ant ledo spektaklis „Gulbių ežeras“
Organizatorių nuotr. / Sankt Peterburgo valstybinio baleto ant ledo spektaklis „Gulbių ežeras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario mėnesį pirmą kartą Lietuvoje viešės Sankt Peterburgo valstybinis baletas ant ledo. Publikos dievinamas ir kritikų liaupsinamas kolektyvas yra vienas iš geriausių, savo laiku baletui ant ledo iškėlęs aukštus reikalavimus. Ši baleto trupė yra vienintelė pasaulyje, rodanti klasikinio baleto spektaklius ant ledo. Pirmą kartą mūsų šalyje gastroliuosiančio Sankt Peterburgo valstybinio baleto ant ledo spektaklis „Gulbių ežeras“ bus parodytas vasario 12 d. „Švyturio arenoje“ Klaipėdoje ir vasario 15 d. „Pramogų arenoje“.

Sankt Peterburgo valstybinis baletas ant ledo yra plačiai žinomas kolektyvas, praplėtęs ledo šou galimybės. Šis kolektyvas yra vienintelis pasaulyje, rodantis klasikinio baleto spektaklius ant ledo.

Pirmą kartą žiūrovai baletą ant ledo pamatė 1967 m., kada dar „Leningrado baletu ant ledo“ vadinta trupė surengė pirmąjį viešą pasirodymą. Baleto vadovas, nepakartojamo talento choreografas Konstantinas Bojarskis, buvo pirmasis, sugalvojęs ant ledo perkelti visą klasikinio baleto spektaklį, o ne atskirus šokių ir sporto triukų fragmentus. Buvo sukurti visiškai nauji ledo baleto žingsneliai ir kiti šokio elementai. Pasirodymai praturtėjo šokiui būdinga plastika, todėl tobulėjo ir visas dailusis čiuožimas. Gimė visai nauja baleto ant ledo choreografija, kurioje vyravo savi įstatymai ir savos išraiškos priemonės.

Palaipsniui baleto ant ledo repertuaras plėtėsi. Atsirado šiuolaikinio šokio kompozicijos, nauji klasikinių kūrinių pastatymai. Ruošiant artistus daugiausiai nuveikė Rusijos baleto žvaigždės: Natalija Dudinskaja, Konkstantinas Sergejevas ir Borisas Eifmanas. Efektas buvo stulbinantis. Praėjus vos šešeriems metams nuo pirmojo trupės pasirodymo, žurnalas „Teatras“ rašė: „...šiandien mes galime kalbėti apie tai, kad susikūrė baleto ant ledo teatras, kuris nekopijuoja, o remiasi rusų choreografijos tradicijomis ir sukuria nuostabų šou, kuriame puikiai dera dailiojo čiuožimo dinamiškumas ir šiuolaikinio šokio įvairovė“.

Pasaulinį pripažinimą Sankt Peterburgo baletas pelnė, kai jam pradėjo vadovauti Konstantinas Rassadinas.

Skirtingu metu Sankt Peterburgo valstybiniame balete ant ledo šoko daugkartiniai pasaulio ir Europos čempionai, dukart olimpiniai čempionai Liudmila Belousova ir Olegas Protopopovas; daugkartinis pasaulio ir Europos čempionas, olimpinis čempionas Aleksejus Ulanovas; daugkartinė pasaulio ir Europos čempionatų, Olimpinių žaidynių prizininkė Liudmila Smirnova. Balete ant ledo šoka net 20 šokėjų, kuriems yra suteikti Rusijos sporto meistrų vardai.

Nuo 1995 m. Sankt Peterburgo valstybinis baletas ant ledo pradėjo rengti pasirodymus arenose ir operos teatrų scenose. Šiuo metu teatro repertuare yra garsūs klasikinio baleto kūriniai: „Miegančioji gražuolė“, „Gulbių ežeras“, „Spragtukas“, „Pelenė“... Sankt Peterburgo valstybinis baletas ant ledo kasmet pasaulyje surengia per 50 pasirodymų. Kolektyvas lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Kinijoje, Ispanijoje, Korėjoje, Taivane, Graikijoje, Portugalijoje, Airijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Naujojoje Zelandijoje ir daugelyje kitų šalių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min