Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 31d. 10:57

Lietuvoje pirmą kartą vyks kultūros festivalis „Afrikos dienos 2011“

„Afrikos dienos“ logotipas
„Afrikos organizatorių“ nuotr. / Logotipas

Gegužės 18–22 dienomis Vilniuje pirmą kartą vyks Juodosios Afrikos kultūros festivalis „Afrikos dienos 2011“. Festivalis sieks sudominti ir supažindinti vilniečius bei sostinės svečius su Juodosios Afrikos šalių, esančių į pietus nuo Sacharos dykumos, šiuolaikine kultūra ir tradicijomis. Renginių programoje numatomi afrikietiškos muzikos koncertai, afrikietiškų perkusijų ir šokių pasirodymai bei kūrybinės dirbtuvės, filmų programa, suvenyrų mugė.

„Afrikos dienos 2011” taip pat sieks visuomenei parodyti šio žemyno sąsajas su Lietuva, todėl į festivalio programą įtraukti ir Lietuvoje gyvenančių afrikiečių bei lietuvių muzikantų pasirodymai, susitikimai su Afrikoje dirbusiais savanoriais ir po šį žemyną keliavusiais žmonėmis. Jų patirtas akimirkas bus galima pamatyti fotografijų parodoje, o jų ir kitų autorių įspūdžius ir mintis perskaityti  – specialiai festivaliui skirtuose straipsnių cikluose spaudoje ir internete.

„Apie Afriką Lietuvos visuomenei dažniausiai sužino iš neigiamos pusės – žiniasklaidoje šio žemyno šalys paprastai minimos pilietinių karų, didelio skurdo, menko išsivystymo kontekste. Su šviesiąja žemyno puse – turtinga tradicine kultūra ir įdomiais, didelio pripažinimo pasaulyje sulaukiančiais naujos kartos menininkais – mums beveik netenka susidurti. Norime, kad šis festivalis tai pakeistų ir parodytų kitą, menkai pažįstamą Juodosios Afrikos pusę“, – sakė viena iš „Afrikos dienų“ iniciatorių Justė Rakštytė.

Vadinamajai Juodajai Afrikai priskiriamos valstybės, išsidėsčiusios į pietus nuo Sacharos dykumos: Kenija, Senegalas, Pietų Afrikos Respublika, Nigerija, Gana, Uganda ir daugelis kitų. Šioje žemyno dalyje gyvena apie 800 mln. žmonių (2007 m. duomenys), regionas pasižymi didžiausia pasaulyje kalbine įvairove – čia kalbama daugiau nei 1000 skirtingų kalbų.

„Afrikos dienos 2011“ – pelno nesiekianti iniciatyva. Festivalį organizuoja asociacija „Balta scena“, vienijanti aktyvius jaunus žmones, dirbančius kultūros ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.

Daugiau informacijos čia.

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min