Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LMTA studentai pristato šiuolaikinio teatro spektaklį „Erdvė tarp mūsų“

Spektaklis „Erdvė tarp mūsų“
Organizatorių nuotr. / Spektaklis „Erdvė tarp mūsų“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį pavasarį, balandžio 15 ir 17 dienomis “Menų spaustuvėje“ pristatomas intriguojantis šiuolaikinio teatro spektaklis „Erdvė tarp mūsų“. Spektaklį kuria aštuoni Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos (LMTA) dainavimo katedros studentai ir jų vaidybos dėstytojas – garsus ir talentingas aktorius bei režisierius Sakalas Uždavinys.

Sakalas Uždavinys, 10 metų  gyvenęs Kanadoje, ten studijavęs teatro meną,savo patirtį ir idėjas dabar įgyvendina Lietuvoje – ne taip seniai sugrįžęs, per neilgą laiką čia jau spėjo sukurti ne vieną ryškų vaidmenį ir režisuoti ne vieną spektaklį. Naujausias teatralo projektas – spektaklis pagal kanadiečių dramaturgo, scenaristo ir režisieriaus Jason Patric Rothery pjesę „The Space Between Us“, teigiama pranešime spaudai.

Organizatorių nuotr./Spektaklis „Erdvė tarp mūsų“
Organizatorių nuotr./Spektaklis „Erdvė tarp mūsų“

Režisieriaus S. Uždavinio iniciatyva – pamatyti teatrinį jaunimą, suteikti galimybę jam atsiverti – tikimasi pakeisti nusistovėjusią tradiciją ir suteikti galimybę jauniesiems menininkams realizuoti savo idėjas scenoje, pristatyti jas plačiai visuomenei, tobulinant savo kūrybinius bei atlikėjiškus gebėjimus. Taip pat siekiama sudominti žiūrovus kūrybiniais darbais, inspiruotais jaunų perspektyvių atlikėjų matomomis šiuolaikinio pasaulio aktualijomis ir problemomis, tokiu būdu, pristatant ką geriausio sukūrė mūsų „Alma mater“, skatinti žiūrovų susidomėjimą šiuolaikiniu teatru.
LMTA garsėja talentingais kūrėjais ir atlikėjais, tačiau pastarųjų saviraiškos skatinimui ir pasirodymams nėra skiriamas pakankamas dėmesys – akademijoje (LMTA) sukurti darbai dažniausiai rodomi tik siauram žiūrovų ratui. Pasak organizatorių, šis spektaklis, gimęs kaip baigiamojo vaidybos egzamino pasirodymas – nustebinęs tiek žiūrovus, tiek pedagogus – suteikia galimybę pradedantiesiems menininkams realizuoti savo idėjas ne už uždarų akademijos durų, bet viešumoje. Tikimasi, jog žiūrovus sudomins jaunų atlikėjų darbas bei jame atsispindinčios šiuolaikinio pasaulio aktualijos.  

Spektaklio veiksmas sukasi apie paprastus ir realius žmones, ieškančius artimo, mylinčio draugo bei gyvenimo pilnatvės, tuo pat metu nukeldamas personažus į, atrodytų, visiškai nerealias aplinkybes. Sakalo Uždavinio režisuotas spektaklis – tikras fejerverkas: nuolat sproginėjantis, nenuspėjamas, kartais šokiruojantis. Trys pagrindiniai veikėjai, įkūnijami aštuonių būsimų scenos profesionalų, nuolat atsiduria netikėčiausiose situacijose, kur susipina „kvantum realybės“, buitiniai kivirčai, bandymai suvokti visatos vyksmą, žmogiškų jausmų ir egzistencijos prasmę.

Erdvė tarp mūsų“ premjera 2010 m. balandžio 15 ir 17 dienomis 19:00 val. „Menų spaustuvėje“ (Šiltadaržio g. 6, Vilniuje). Bilietų kainos – 15 Lt, su LSP 10 Lt. Bilietus platina „Bilietų Pasaulis“.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min