Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Loreta Sungailienė: „Šiemet „Skamba skamba kankliai“ dar įdomesni ir įvairesni“

Laidos akimirka
Adomo Jablonskio nuotr. / Loreta Sungailienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau porą dienų Vilniuje šurmuliuoja 39-asis tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“. Šiemet viena iš nedaugelio autentiškojo folkoloro švenčių visame pasaulyje pasiūlė net 43 renginius įvairaus amžiaus žiūrovams ir skirtingų žanrų mėgėjams. Iki 4 dienų išsiplėtęs renginys patiekė autentiškus Lietuvos ir užsienio kolektyvų pasirodymus, modernias jaunų atlikėjų interpretacijas.

Folkloro specialistė, viena iš projekto „Chorų karai“ vertinimo komisijos narių Loreta Sungailienė 15min.lt šeštadienio popietę sakė kol kas spėjusi apsilankyti tik viename koncerte. „Pagrindiniai renginiai šeštadienį ir sekmadienį, o sekmadienį ir patys ketiname pasirodyti. Tik tikimės gero oro, kad galėtume ir save parodyti, ir kitus pamatyti“, – šypsojosi buvusi laidos „Duokim garo!“ vedėja.

Jos teigimu, susidomėjimas folkloru auga. „Kas nepažįsta folkloro, tas kalba, kad jis – atgyvena. O kas nors šiek tiek susipažinę, šio žanro pasenusiu nelaiko. Folkloro būna visokio ir tas senasis, autentiškas, apvilktas į šiuolaikinį pavidalą šiemet rado sau vietą festivalyje „Skamba skamba kankliai“, – sakė L.Sungailienė.

Folkloro žinovės nuomone, naujoviškos interpretacijos, specialiai jaunimui skirta vieta (Teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemas), vakarinis renginių laikas pasitarnaus didesniems jaunuolių srautams. „Manau, tie koncertai bus gražūs ir daug jaunimo pritrauks. Gaila, pati nebuvau ir neteks pabuvoti visur, kur norėtųsi. Tenka derintis prie šeimos grafiko ir lankytis ten, kur pavyksta“, – kalbėjo ji, pridurdama, kad festivalio rengėjų pastangos jai atrodo sėkmingos.

„Šiemet „Skamba skamba kankliai“dar įdomesni ir įvairesni. Net 43 renginiai per keturias dienas. Tai – labai daug ir parodo rengėjų brandą bei sumanumą. Kuo toliau tuo didesnę vietą folkloras užima mūsų širdyse, tikiuosi, ne tik atlikėjų, bet ir žmonių. Šis festivalis turi ilgametes tradicijas, visada turėjo įvairaus amžiaus žiūrovų, o dabar tiesiog bandoma didinti jų skaičių“, – gyrė L.Sungailienė.

Likusių festivalio renginių programa:

Gegužės 28 d. (šeštadienis)
Rotušės aikštėje
19 val. O taip norėjosi gyventi… Koncertas Lietuvos laisvės gynėjų ir didžiųjų netekčių atminimui. Dalyvauja Vilniaus vyrų folkloro grupė „Ugniavijas“, Veronika ir Jonas.
21 val. Festivalio kinas pristato filmą „Folkloro festivalio SKAMBA SKAMBA KANKLIAI akimirkos“.
Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31)
21 val. Nakties muzika. Koncertuoja „Leisi Värks“ (Estija), „Spartimu“ (Korsika), „Knapphändigt“ (Švedija).
Teatro, muzikos ir kino muziejaus salėje (Vilniaus g. 41)
20 val. Aš nusieičiau į jaunimužį… Jaunimo vakaronė ir šokių varžytuvės.
21 val. Tautų šokiai. Šokame tradicinius įvairių tautų šokius (Latvija).
Klube „Propaganda“ (V. Mykolaičio-Putino g. 5)
23 val. Naktišokių mozaika. Tradiciniai šokiai, filmų ir koncertų peržiūros.

Gegužės 29 d. (sekmadienis)
Rotušės aikštėje
10 val. Darbas meistrą giria. Tautodailininkų darbų mugė.
12 val. Vaizdo projekcija „Skamba skamba kankliai“
14 val. O pas mus mieste! Koncertuoja Vilniaus folkloro ansambliai.
18 val. Uliokim, broliukai! Baigiamasis festivalio koncertas.
Visų Šventųjų bažnyčioje (Rūdninkų g. 20/1)
12 val. Šv. Mišios.
13 val. Tradicinių liaudies giesmių valanda. Dalyvauja folkloro ansamblis „Kupolė“ (Kaunas) ir festivalio užsienio  svečiai.
Teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme (Vilniaus g. 41)
12 val. Skambėkit, cimbolai! Cimbolų kapelijų ir solistų koncertas.
14 val. Vaikų folkloro šventė SAULYTĖ. Dalyvauja vaikų folkloro konkursų „Tramtatulis“, „Patrepsynė“, „Aukso paukštė“ laureatai, vaikų ir jaunimo folkloro grupės iš Lietuvos ir Estijos.
Vilniaus universiteto teatre (Universiteto g. 3)
12.30 – 14 val. Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2011“ laureatų koncertas.
Senamiesčio kiemuose, skveruose, gatvėse
14 – 16.30 val. Prašom, svečiai, kieminėt. Tradicinės dainos, šokiai ir muzika. Koncertuoja Lietuvos ir užsienio folkloro grupės.
17 val. Festivalio dalyvių eitynės (iš V. Kudirkos aikštės į Rotušės aikštę).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min