Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Žilinsko dailės galerijos svečiuose – fotografo-tyrėjo kūriniai

Lenkų fotografo kūriniuose dažniausiai užfiksuoti žmonės.
T.Rolke nuotr. / Lenkų fotografo kūriniuose dažniausiai užfiksuoti žmonės.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaune, Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus M.Žilinsko dailės galerijoje, nuo kovo 10 dienos bus galima aplankyti Tadeuszo Rolke retrospektyvinę parodą „Viskas yra fotografija“.

T.Rolke laikomas vienu žinomiausių Lenkijos fotografų. Kaune surengtoje parodoje pristatomi įvairiais jo kūrybos etapais sukurti darbai – nuo ankstyvųjų menininko fotografijų, pelniusių jam pripažinimą Lenkijoje ir už jos ribų, taip pat naujausios, darytos pastaraisiais metais.

„Jis yra tyrėjas“, – taip apie T.Rolke ir jo kūrybą sako fotografijos kritikai. Visada šalia esanti kamera leido T.Rolke savotiškai užfiksuoti įvairius pasaulio gabalėlius, taip pat atitolti nuo paties savęs. Nevienoje menininko nuotraukoje užfiksuoti žmonės, esantys autentiškoje aplinkoje. Kai kurios T.Rolke nuotraukos – tarsi dokumentinės. Net ir tuose kadruose, kuriuose nesimato žmonių, jaučiama, kad jie čia buvo prieš akimirką – tai atskleidžia kartais aiškiai matomi, o kartais tik numanomi jų veiklos pėdsakai.

T.Rolke retai fotografuoja peizažus, jis fiksuoja žmonių likimo topografiją, perteikiamą gyvenimo turiningumu. Tačiau menininką domina ne tik garsūs ir žinomi žmonės, bet ir visiškai anoniminiai asmenys. „Kad padarytum gerą nuotrauką, reikalingas ne tik talentas, bet ir intuicija bei gebėjimas stebėti pasaulį“, – teigia menininkas .

Parodos atidarymas – ketvirtadienį, 17 val. Aplankyti ją bus galima iki balandžio 17 dienos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min