Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 12d. 14:08

Maestro Gintaras Rinkevičius jaudinasi del naujojo „bohemiečių“ pasirodymo be orkestro

Gintaras Rinkevičius
BFL/Mindaugo Vaičiulio nuotr. / Gintaras Rinkevičius

Artėjant „bohemiečių“ elektroninės operos fantazijos „XYZ“ spektakliams, išaiškėjo, kad dingo Lietuvos valstybinis simofininis orkestras.

Pasimetęs maestro Gintaras Rinkevičius bando suvokti, kur galėjo dingti orkestras su visais instrumentais, kodėl jis dingo, ir svarbiausia – kiek ilgai tai truks! Maestro daro prielaidą, kad tai gali būti „bohemiečių“ bendradarbiavimo su elektroninės muzikos kūrėjais rezultatas, nes jų rankose klasikinė muzika yra perdaroma, laužoma, tradiciniai instrumentai keičiami ausiai nepakeliamais garsais. Tai gal jie paspaudė ne tą mygtuką ir išnaikino visus simfoninio orkestro muzikantus? Nors maestro ir suprantąs, kad tai inovatyvu, kad tai priartina klasikinę muziką prie klubinės kultūros, tačiau mano, kad mistinis orkestro dingimas negali būti neišaiškintas. Maestro nerimauja, kad taip gali žūti amžinosios klasikinės muzikos vertybės.

G. Rinkevičius nerimastingai klausia: „Ir instrumentų nebus? Ir visų arijų, kaip visumos nebus? Tik kažkokie gabaliukai, kažkokia elektronikos, video projekcijų, garso efektų samplaika? O ką solistai dainuos? Reikia, kad priežiūros komisija ir akademinės muzikos spec. kontrolė pasakytų savo žodį.“

Įdomu, kokią akademinės muzikos komisiją maestro turėjo omeny?

Visiškai naujai suskambėsiantys „XYZ“ pasirodymai spalio 20-ąją Vilniuje, spalio 22-ąją Kaune ir spalio 23-ąją Šiauliuose.

VIDEO: XYZ - KUR DINGO ORKESTRAS
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min