Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 birželio 13d. 13:18

„Menamos istorijos“: Užutrakio dvaro ir parko paslaptis atskleidžia menininkai

E.Gineitytės piešinys
Renginio organizatorių nuotr. / E.Gineitytės piešinys

2011 m. birželio 18 d. 15 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose (Užtrakio g. 17, Trakai) atidaroma antroji projekto „Menamos istorijos“ paroda, skirta garsiojo prancūzų kraštovaizdžio architekto, Užutrakio parko autoriaus, botaniko Edouardo François Andre (1840–1911) mirties šimtmečiui paminėti. Paroda bus eksponuojama ne tik Užutrakio rūmuose, bet ir šiais metais restauruotoje vežiminėje ir veiks iki rugsėjo 30 d. Parodos atidarymo metu jaukią atmosferą kurs perkusinininkas Arkadijus Gotesmanas.

Pirmoji šio projekto ekspozicija, surengta prieš metus, pritraukė daugybę lankytojų, susiviliojusių puikia galimybe iš arčiau pažvelgti į grafų Tiškevičių palikimą ir šiuolaikinių menininkų darbus XIX a. menančiose erdvėse. Šiemet projektas plečia savo fizines ir prasmines erdves. Jo ašis – peizažas, aplinkos ir interjero sintezė. Šių metų parodai rengėjai pasirinko būtent peizažo tematiką, siekdami pagerbti ir prisiminti E.F.Andre, išskirtinių parkų peizažų kūrėjo, palikimą Lietuvoje. XIX a. pabaigoje būtent jis Tiškevičių giminei sukūrė nuostabaus grožio Užutrakio, Lentvario, Trakų Vokės ir Palangos parkus.

2011 m. projektas subūrė žymiausius įvairių kartų lietuvių menininkus bei tapo tarptautiniu. Jame savo kūrinius pristatys Eglė Gineitytė, Audrius Janušonis, Gintaras Palemonas Janonis, Arvydas Martinaitis, Vytautas Tomaševičius, Agnė Jonkutė, Audrius Gražys, Linas Blažiūnas, Arvydas Žalpys, Kazys Venclovas, Julius Pileckas, Linas Liandzbergis, Artūras Valiauga, Česlovas Lukenskas, Nomeda Marčėnaitė, Vilmantas Marcinkevičius ir svečiai iš Vokietijos – Gerda Kraus-Xela, Lutz-Benno Kracke, Margit Rehner.

Projekto metu menininkai darbus eksponuos įvairiose rūmų erdvėse, sudarydami intriguojančius kūrybinius duetus. Tapytoja Eglė Gineitytė pasirodys drauge su keramiku Audriumi Janušoniu, parodos kuratorius, tapytojas Linas Liandzbergis – kartu su fotografu Artūru Valiauga, o keramikė Nomeda Marčėnaitė – su tapytoju Vilmantu Marcinkevičiumi. Kitų menininkų duetų sudėties parodos rengėjai kol kas neatskleidžia, tai – intriguojanti staigmena, laukianti parodos lankytojų.

Žiūrovai čia išvys ne visai įprastą ekspoziciją. Menininkų peizažo interpretacijos pateikiamos ne sterilioje galerijos aplinkoje, o autentiškoje erdvėje, kupinoje praėjusių laikų pėdsakų. Šiuolaikinis menas čia netikėtai jungiasi su keleto šimtmečių istorija, o tikras, realus apylinkių peizažas – su menamu, gimstančiu iš menininkų vaizduotės ir Užutrakio dvaro praeities.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min