Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 8d. 15:11

Menų spaustuvėje – diskusija apie scenografiją per pastaruosius 20 metų

Menų spaustuvės publika
Kamilės Žičkytės nuotr. / Menų spaustuvės publika

Ketvirtadienį, lapkričio 11 d., 18 val. Menų spaustuvės Infotekoje vyks trečiasis paskaitų/diskusijų ciklo „Prie arbatos“ susitikimas. Šįkart bus aptariamas Lietuvos scenografijos dvidešimtmetis.

Temą „Lietuvos scena vaizdais. Medijos, visuomenė, scena: tarpusavio įtaka“ atskleis menotyrininkas Helmutas Šabasevičius ir scenografė Jūratė Paulėkaitė.

Paskaitų/diskusijų ciklas „Prie arbatos“ skirtas apžvelgti įvairių scenos menų keliui, nueitam  per 20 metų – 1990–2010 m. laikotarpį. Specialiai kviečiami pranešėjai – teatro, muzikos, šokio teoretikai bei praktikai - kalba apie tai, kokie pagrindiniai pokyčiai vyko ne vien geografijos prasme (atsivėrė sienos, menininkai pradėjo dalyvauti festivaliuose, pelnė daug prizų), bet ir scenos menų estetikos, krypčių požiūriu. Drauge su auditorija bandoma suvokti, kur mes nukeliavome, o kur – sustojome.

Spalio 14 d. vykęs pirmasis susitikimas prie arbatos buvo skirtas scenos menams apskritai. Teatrologai Audronis Liuga ir Elona Bajorinienė skaitė pranešimus tema „Scenos menai po 20 metų: nuo estetikos iki politikos“. Po jų sausakimšoje Menų spaustuvės Infotekoje buvo diskutuojama apie tai, ar, be kelių tarptautinio masto režisierių, Lietuvoje daugiau nėra gerų šio amato profesionalų? O gal jiems tiesiog skiriama per mažai dėmesio?

Gana audringai vyko ir antrasis susitikimas „Šokis savo ir kitų menų sultyse“ (spalio 28 d.), kurį vedė choreografė Birutė Letukaitė ir šokio kritikė Vita Mozūraitė. Šokio specialistų ir mėgėjų diskusija parodė, kad pastarųjų dviejų dešimtmečių šokio praktika vis dar sunkiai pasiduoda bandymams apibrėžti sąvokas ir išskirti šokio estetikos raidos etapus.

Likę du susitikimai prie arbatos bus skirti kitokio teatro perspektyvoms ir muzikai. Lapkričio 25 d. teatro kritikas Vaidas Jauniškis ir menininkas Linas Liandzbergis kvies diskusijoms teka „Postdramos drama: kodėl nėra kitokio teatro“, o gruodžio 9 d. muzikologė Veronika Janatjeva ir muzikologas, kompozitorius Šarūnas Nakas dalysis mintimis apie „Muziką nemuzikiniame Lietuvos teatre“.

Menų spaustuvė tikisi, kad scenos menų praktikų, teoretikų ir gerbėjų susitikimai Infotekoje tęsis ir kitais metais.

Paskaitų/diskusijų ciklas ras vietą ir internetinėje erdvėje – specialiai rengiami tekstai bus publikuojami interneto svetainėje www.menufaktura.lt. Projektą parėmė Kultūros rėmimo fondas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min