Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menų spaustuvėje įsikūrė britų tarybos kolekcija

Menų spaustuvė
Organizatorių nuotr. / Menų spaustuvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus senamiestyje įsikūręs šiuolaikinių scenos menų ir kūrybos industrijų centras Menų spaustuvė numato kovo mėnesį viešam naudojimui atverti infocentrą, kurio rinkinio pagrindą sudarys Britų tarybos perduota kolekcija.

Britų tarybos kolekcija iš kitų informacijos rinkinių išsiskiria tuo, kad ją sudaro pirmiausiai įvairūs šiuolaikiniai Jungtinės Karalystės leidiniai (periodika, žinynai, šiuolaikinė grožinė, menų ir kūrybos industrijų bei vadybos literatūra, filmai, muzika). Menų spaustuvė pirmuosius dvejus metus infocentro rinkinį sudarinės, vadovaudamasi Britų tarybos komplektavimo principais, tačiau pagal savo veiklos specifiką taip pat nuolat pildys jį su šiuolaikiniais scenos menais susijusia medžiaga, bus kaupiama meno plėtros, kultūros politikos bei vadybos, kūrybos industrijų literatūra, prenumeruojamos aktualios duomenų bazės.

Savo rinkinius viešam naudojimui Menų spaustuvės infotekai pateikti numato ir kitos sostinėje veikiančios nevyriausybinės scenos menų organizacijos: Lietuvos šokio informacijos centras, Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras, Oskaro Koršunovo/ Vilniaus miesto teatras ir kiti.

Britų tarybos direktorė Lina Balėnaitė teigia, kad kolekcija perduota Menų spaustuvei todėl, kad infocentro nariais galės tapti visi norintys, o ne tik scenos menus praktikuojantys bei jais besidomintys, kad bent porą metų bus išlaikomas Britų tarybos kolekcijos vientisumas ir komplektavimo principai, kad Menų spaustuvė įkurta patogioje vietoje miesto centre. Ji tikisi, kad gausus buvusio Britų tarybos infocentro lankytojų būrys atras kelią ir sėkmingai naudosis naujojo centro paslaugomis.

Menų spaustuvė Infoteką įkurdins savo patalpų Šiltadaržio gatvėje pirmajame aukšte – šiuo metu šios patalpos baigiamos rekonstruoti. Pasak Infotekos vadybininkės Eglės Stalnionienės, „Infotekoje daug dėmesio bus skiriama naujosioms medijoms – garso knygoms, spektaklių, filmų vaizdo įrašams, muzikos laikmenoms, prieigai prie prenumeruojamų internetinių duomenų bazių“.

Daugelio skaitytojų pamėgtas Britų tarybos dovanotas leidinių ir DVD laikmenų fondas bus puikus „Menų spaustuvės“ Infotekos startas. Ateityje Menų spaustuvės pastatų komplekse be jau veikiančių 2 renginių salių, 3 erdvių repeticijoms ir Infotekos numatoma įkurti ir nedidelį kino centrą bei kavinę-klubą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min