Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menų spaustuvėje – muzikinis spektaklis „Džiokeris“

Spektaklis „Džiokeris“
Operomanijos nuotr. / Spektaklis „Džiokeris“
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 22 d. 19 val. Menų spaustuvės Kišeninėje salėje nepriklausoma kūrybinė grupė „Operomanija“ pristatys savo paskutinį šio sezono renginį Vilniuje – muzikinį spektaklį „Džiokeris“.

„Džiokeris“ – tai antras režisieriaus Agniaus Jankevičiaus, libreto autoriaus Dainiaus Gintalo bei kompozitoriaus Jono Sakalausko bendro kūrybinio darbo vaisius (pirmasis – monospektaklis-opera „Izadora“, 2009 metais apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi). Tai drama apie žmogaus psichikos trapumą ir lemiamą stiprios traumos, patirtos vaikystėje, poveikį to žmogaus ir su juo artimai susaistytų asmenų likimams. Šioje dramoje savotiškai parodijuojamas mitas, kad žmogus yra savo likimo kalvis.

Muzikinis spektaklis „Džiokeris" skyla į dvi dalis. Pirmoje dalyje perteikiami personažo vaikystės išgyvenimai: į komiksų ir vaizduotės pasaulį paniręs berniukas tampa keistų, tarp jų ir tragiškų, įvykių liudininku. Iškart po to, kai Džiokeriui padedant tėtis kortomis išlošia ir sūnui padovanoja gitarą, į jo šeimos gyvenimą įsiveržia gitaros mokytoja, pravarde Katė. Lemtingą naktį berniukas netikėtai ją išvysta apsinuoginusią tėvų miegamajame, kur ji „skriaudžia" taip pat nuogą „bejėgį" tėtį.

Mamai aptikus tos nakties įkaltį, tėtė dingsta iš namų, juose palikdamas Džiokerio kortą. Ši pamesta korta iš pradžių tampa pagarbiai saugoma tėvo relikvija, tačiau vėliau, įsisukus skaudžių netekčių ratui – blogio įsikūnijimu ir nelaimių kaltininke. Berniukas suvokia esąs silpnas ir nepajėgus pasukti likimo palankesne kryptimi, todėl nusprendžia žūtbūt tapti stipriu.  

Antroje kūrinio dalyje veiksmas vyksta po 20-ies metų. Čia aptinkame jau tvirtą, savimi pasitikintį ir sėkmingai besiverčiantį vyrą, tačiau jam susipažinus su dviem jaunom moterim, kuriose jis įžvelgia sąsajas su jo skaudulinga vaikyste, vyro stiprybė smarkiai susvyruoja ir pragaištingos Džiokerio galios vėl atgyja.

Muzikinis spektaklis „Džiokeris" – tai psichoanalitinio pobūdžio meninė veikėjo interpretacija, kur vaikystės patirčių ir vaizdinių modelis perkeliamas į suaugusio personažo pasaulį. Čia pasąmonėje glūdintis kodas, įgaudamas tam tikrų transformacijų, stipriai veikia ir iškraipo veikėjo sąmonę bei jo santykį su aplinka. Džiokeris tampa neatsiejama pagrindinio personažo asmenybės ir likimo dalimi, savotišku jo prakeiksmu.

„Garsinė šio kūrinio idėja yra artima teatro spektaklio muzikos ar kino filmo garso takelio modeliui. Muzika čia sustiprina ir atspindi teatro scenoje stebimą veiksmą, žodį ar reginį. Joje persipina ne vienas stilius: nuo klasikinės, šiuolaikinės akademinės iki pramoginės muzikos žanrų, o baritono partijoje naudojamos bel canto ir popvokalo atlikimo manieros", – pasakoja spektaklio kompozitorius ir Džiokerio vaidmens atlikėjas Jonas Sakalauskas, Joninių išvakarėse kviečiantis susitikti Menų spaustuvės Kišeninėje salėje.

Birželio 22 d. Menų spaustuvėje yra pristatoma atnaujinta muzikinio spektaklio „Džiokeris“ versija (pirmą kartą spektaklis buvo parodytas kovo mėnesį vykusiame šiuolaikinės operos festivalyje NOA). Sumanytas kaip monospektaklis-opera, kūrybos procese „Džiokeris“ ženkliai atitolo nuo pirminės idėjos. Drama nurungė operą, muzikinis chuliganiškumas – stiliaus vientisumą.

Spektaklis skirtas auditorijai nuo 14 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min