Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menų spaustuvėje – pavasarinis kultūros renginių ciklonas

L.Juodkaitės spektaklis „Riba“
Organizatorių nuotr. / L.Juodkaitės spektaklis „Riba“
Šaltinis: 15min
0
A A

Pavasarį Menų spaustuvė pasitinka ne tik atsinaujinusi, bet ir sukeldama intensyvų pavasarinių renginių cikloną: pradedant publikos jau pamėgtais spektakliais ir baigiant didžiaisiais tarptautiniais festivaliais bei garsių režisierių premjeromis.

Vasarį, kai Menų spaustuvės patalpose vyko intensyvūs remonto darbai, organizacijai teko dviguba misija – ji reprezentavo Lietuvos šokį Izraelio knygų mugėje Tel Avive, o Rusijos sostinėje surengė specialų Lietuvos menų savaitgalį.

Kovo 7 d. Menų spaustuvės pavasario sezoną atidarys Loros Juodkaitės ir Valentino Masalskio šokio spektaklis „Sibilė“, Lietuvoje rodytas vos vieną kartą – 2009-ųjų išvakarėse.

Kovo 8 d. Kišeninėje salėje ne tik moteris pakvies detektyvine istorija paremtas monospektaklis-opera „Izadora“. Kompozitoriaus Jono Sakalausko, poeto Dainiaus Gintalo, režisieriaus Agniaus Jankevičiaus bei choreografės Agnijos Šeiko bendras darbas yra modernus ir ryškus – moters sielos tolimiausius užkaborius šviesos blyksniais atveriantis spektaklis ir įtraukia, ir šokiruoja.

Kovo mėnesį Menų spaustuvėje toliau savo premjeras rengs, neseniai sukurtus spektaklius rodys ir kitos sostinėje veikiančios teatro bei šokio trupės. Grynojo šokio ir stilingos estetikos mėgėjus pakvies choreografo Vyčio Jankausko naujausias spektaklis „Budėjimai“ (12 d.), o tikinčius į betarpišką ir visiems skirtą teatrą – Aido Giniočio režisuoto spektaklio „Pabėgimas į Akropolį“ premjera (kovo 10 d.).

Jono Vaitkaus talento gerbėjus neabejotinai sužavės spektaklis „Juodvarnis“ („Audronio Liugos produkcija“), kuriame įspūdingus vaidmenis sukūrė aktoriai Vladas Bagdonas ir Aldona Vilutytė (14 d.), o J.Vaitkaus mokinys Agnius Jankevičius pristatys „Du rumunus, kalbančius LT“ pagal lenkės Dorotos Maslowskos pjesę (29 d.).

Kovo mėnesį duris atvers ir Menų spaustuvės infoteka, kurios pagrindą sudarys Britų tarybos perduota leidinių ir skaitmeninių laikmenų kolekcija, taip pat Lietuvos šokio informacijos centro, Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centro bei kitų nevyriausybinių menų organizacijų rinkiniai.

Balandžio pradžioje prieš išvykdamas į užsienį dar vieną priemjerą Lietuvos publikai padovanos režisierius Cezaris Graužinis, o gegužę numatoma itin intriguojančių teatro ir šokio premjerų. Įsibėgės ir svarbiausių tarptautinių šalies scenos menų festivalių maratonas – trumpametražių operų festivalis „NOA“, „Naujasis Baltijos šokis ‘09”, „Naujosios dramos akcija ‘09”, šokio festivalis vaikams ir jaunimui „Dansema“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min