Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 liepos 1d. 17:18

Minkštas jubiliejus Panevėžyje

,,Baltos kandys“ iš veltinio sudėliojo mandalą
Iš ,,Baltų kandžių“ archyvo / ,,Baltos kandys“ iš veltinio sudėliojo mandalą
Tekstilininkių grupės ,,Baltos kandys“ paroda pristatyta Panevėžio dailės galerijos lankytojams.

Paskutinis gegužės penktadienio vakaras... Balta staltiese uždengtas stalas, gausybė vaisių, saldumynų ir kitų patiekalų. Taip tekstilininkių grupė ,,Baltos kandys“ pasitiko jubiliejinės parodos lankytojus. Tik atsargiai, neapsigaukite, visas gėrybes menininkės sukūrė iš vilnos.

„Baltos kandys“- jaunų tekstilininkių grupė, užkrėtusi Lietuvą veltinio virusu. 1998 m. susibūrusios merginos, jubiliejinėje parodoje pristatė tris projektus, geriausiai atspindinčius kūrybos kelią. Minkštas veltinio kompozicijas lydėjo video medžiaga, kurioje vaizdais pasakojama kūrinio atsiradimo istorija ir kūrybos ritualas.

Galerijos erdvėje eksponuotas vienas pirmųjų tekstilininkių projektas ,,Mandala“. Šis kūrinys unikalus, nes kiekvieną kartą atgyja iš naujo, menininkės iš nuveltų gėlių žiedų, uogų bei vaisių dėlioja mandalos simbolį.Kūrinys ,,Spiros“ stebino žiūrovus ne tik ironišku pavadinimu, bet ir dviprasmiška išvaizda. Šiuo darbu autorės apeliuoja į vartotojų visuomenę, kuri slenka į prekybos centrus nusipirkti ,,gražiai įpakuoto šlamšto“. Video medžiagoje pasakojama, kaip tekstilininkės vilnos spiras, dailiai supakavo į dėžutes ir bandė pardavinėti turguje šalia kitų produktų, siekdamos pakeisti pirkėjų nuostatas.

Labiausiai galerijos lankytojus viliojo kūrinys ,,Šventė“, pirmą kartą pristatytas Lietuvos publikai. Menininkės sukūrusios vaišių stalo iliuziją, kvietė žiūrovus susiburti prie jo. Stalą, kuris dažniausiai tampa kiekvienos šventės bendrystės centru, tekstilininkės padengė, veltais vaisiais, žuvimi, sumuštiniai, salotomis ir net įdarytais kiaušiniais.

Paroda pristatė ,,Baltų kandžių“ kūrybinį kelią, intriguojančias interpretacijas bei technologines veltinio galimybes. Tekstilininkių kūryboje susilieją taikomosios ir vaizduojamosios dailės meniniai principai. Menininkių darbai konceptualūs, jos nepasitenkina paviršutiniškomis temomis ir savo kūrybą sieja su bendražmogiškomis vertybėmis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:15
07:09
07:38

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min