Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Miuziklas „Velnio nuotaka“ atgims su įspūdingo aukščio malūnu

Miuziklas „Velnio nuotaka“
Organizatorių nuotr. / Miuziklas „Velnio nuotaka“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš gražiausias metų šventes gruodžio 16–31 d. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio arenose atgims pirmas ir bene visų laikų populiariausias lietuviškas miuziklas „Velnio nuotaka“. Penkių spektaklių mini gastrolių kulminacija taps naujametinis pasirodymas Vilniaus „Siemens“ arenoje gruodžio 31 d., į kurį žada atvykti ir kūrinio kompozitorius V.Ganelinas, pastaruosius 25 metus gyvenantis Izraelyje.

Pirmą kartą lietuviškų miuziklų pastatymų istorijoje su projektu dirba daugiau kaip 100 įvairių savo srities profesionalų – kuriamos efektingo dydžio dekoracijos, kurių pagrindiniu akcentu taps įspūdingo aukščio malūnas su galingais sparnais. Scenoje žiūrovai išvys vandens imitaciją, o šviesų dailininko iš Lenkijos specialiai kuriamas apšvietimas leis pajusti visą kūrinio mistiką.

Visu pajėgumu dirba ir siuvėjų būrys – spektaklio metu šokėjai bei dainininkai pakeis daugiau kaip 90 kostiumų. O kūrybinio kolektyvo stovykloje šiuo metu – pats pasiruošimo premjeroms įkarštis: kasdieninių repeticijų metu pagrindinių vaidmenų atlikėjai ne tik dainuoja, bet ir mokosi šokti – pasirodo, kad lietuvių liaudies polkos ir kadriliai ne taip lengvai įkandami, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio. Be to, kiekvienas solistas, siekdamas kuo natūraliau sukurti savo personažą, perskaitė ne tik pastatymo libretą, bet ir žymiąją K.Borutos apysaką.

Miuziklas statomas bendradarbiaujant su valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“, kostiumus ir scenografiją kuria trijų Auksinių scenos kryžių laureatė Vilma Galeckaitė-Dabkienė, režisierius-choreografas Andrius Kurienius, naujosios kūrinio muzikos aranžuotės autorius Andrius Gružauskas, choreografė Brigita Urbietytė. Pagrindinius vaidmenis miuzikle kuria JAV vykusio tarptautinio dainų konkurso „Avon Voices“ nugalėtoja Evelina Anusauskaitė (Jurga), Povilas Meškėla (Baltaragis), Donatas Montvydas (Pinčiukas), Jeronimas Milius (Girdvainis), Ilona Balsytė (Uršulė), Vladas Kovaliovas (Anupras), Rafailas Karpis (Raupys).

Naujausio „Velnio nuotakos“ pastatymo kūrybinė komanda pateiks žiūrovams savo lietuviškojo epo versiją, kurioje visiems gerai žinomi personažai bus autentiški ir lyg nužengę iš žymiausio K.Borutos kūrinio „Baltaragio malūnas, arba kas dėjosi anuo metu Paudruvės krašte“. Juk nedaug kas žino, kad sena prarūgusi davatka Uršulė Purvinaitė jaunystėje buvo tikra gražuolė ir visą gyvenimą svajojo ištekėti už malūnininko Baltraus Baltaragio, o tuometiniame Paudruvės krašte dėjosi kur kas daugiau velniavos, nei buvo rodoma anksčiau statytose spektaklio versijose.

Pasirodymai vyks:
Gruodžio 16 d. 19 val. – Panevėžys, „Cido“ arena (www.tiketa.lt)
Gruodžio 17 d. 19 val. – Šiauliai, „Šiaulių“ arena (www.tiketa.lt)
Gruodžio 18 d. 18 val. – Klaipėda, „Švyturio“ arena (www.bilietai.lt)
Gruodžio 26 d. 19 val. – Kaunas, „Žalgirio“ arena (www.tiketa.lt)
Gruodžio 31 d. 20 val.– Vilnius, „Siemens“ arena (www.tiketa.lt)
Bilietų kiekis – ribotas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min