Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Modernaus šokio festivalis „Aura’21“ pristatys užsienio garsenybes ir judančią tekstilę

Artėjančiame festivalyje žiūrovai išvys daug užsienio žvaigždžių.
Nuotr. iš festivalio organizatorių archyvo. / Artėjančiame festivalyje žiūrovai išvys daug užsienio žvaigždžių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rudens rūkams nusileidus ant Kauno miesto stogų, dvidešimt pirmą kartą prasidės ir tradicinis, dar sovietiniais 1989 metais užgimęs tarptautinis šokio festivalis „Aura“.

Drąsus Birutės Letukaitės žingsnis – pirmasis modernaus ir šiuolaikinio šokio festivalis Lietuvoje – per 20 metų tapo vienu didžiausių šiuolaikinio šokio renginių. Festivalis kasmet pristato šiuolaikinį ir modernų šokį iš viso pasaulio.

2011-aisiais „Aura’21“ klausia, koks šiuolaikinis šokis šiuo metu yra Europoje, kokios kryptys kuria tai, ką žiūrovai mato scenose? Kaip menų persiliejimo ir maišymosi tendencijos veikia šiuolaikinį šokį?
Norėdamas atskleisti šią temą festivalis pateikia dvi dalis: šokio spektakliams skirtą „Scenos“ programą ir tarpdisciplininę programą „Judanti tekstilė“.

Rugsėjo 21-25 dienomis „Girstučio“ kultūros ir sporto centre bei Kauno dramos teatre bus parodyti spektakliai, kuriais džiaugėsi Europos ir Lietuvos scenos mėgėjai. Viena didžiausių festivalio žvaigždių – belgų trupė Compagnie Thor, vadovaujama choreografo Thiery Smits. Spektaklis „Mano mylimiesiems“ – jau rodytas didžiosiose pasaulio scenose, tarp jų ir didžiausiame scenos menų centre – Londono Barbikane.

Spektaklyje devyni vyrai, kilę iš Afrikos, juda skambant J.S.Bacho muzikai, čia šiuolaikinis šokis maišosi su Afrikos šokiu, kapoeira ir kovos menais. Kultūriniu turizmu apkaltintas, aštrių temų nevengiantis Thierry Smitsas nesigina. „Pasirinkau juodaodžius šokėjus, nes man patinka juodaodžiai!“ – sako jis britų žurnalui „Attitude“.

Ne mažiau įdomus ir Yossi Bergo ir Odedo Grafo šokio teatro spektaklis „Paklydęs žvėris“, šį sezoną jau išgirtas Izraelio šokio kritikų, kur šiuolaikinio šokio kultūra labai stipri. Tarp festivalio žvaigždžių mirga ir Compagnia Zappala Danza iš Sicilijos, vadovaujama choreografo Roberto Zappala. Naujas spektaklis „Instrumentas 1“ jau spėjo apkeliauti didžiuosius Europos festivalius, o rudenį jis atvyksta į Kauną. Festivalyje bus parodytas ir daug žiniasklaidos dėmesio sulaukęs naujausias, kontroversiškas Birutės Letukaitės ir šokio teatro „Aura“ kūrinys „Medėjos“.

Festivalio naujovė – tarpdisciplininė programa „Judanti tekstilė“ – sukurta bendradarbiaujant su Kauno bienale. Nuo rugsėjo 22 d iki gruodžio 4 d. beveik kiekvienas savaitgalis bus pažymėtas „Judančios tekstilės“ renginiais. Kuriant penkis programos pasirodymus ir vieną videofilmą tekstilininkai ir vizualiųjų menų profesionalai bendradarbiavo su choreografais. Dalyvius programai atrinko choreografė Birutė Letukaitė ir menotyrininkė, Kauno bienalės organizatorė Virginija Vitkienė. Tarp jų – graffiti menininkai Os Gemeos, tekstilininkė Inga Likšaitė, videomenininkas Evaldas Jansas, choreografai Johannes Wieland, Keneth Flak, Ne Barros ir daugelis kitų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min