Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinėje dailės galerijoje – Algimanto Švėgždos parodos atidarymas

Algimantas Švėgžda. Laimės šulinys. 1985
Paveikslas / Algimantas Švėgžda. Laimės šulinys. 1985
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasario 4 d., penktadienį, 18 val. Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) kviečia į parodos „Algimantas Švėgžda (1941–1996). Tapyba, grafika, piešiniai“ atidarymą. Algimantas Švėgžda – vienas iškiliausių XX a. Lietuvos menininkų: tapytojas, grafikas, piešėjas, mąstytojas, mokytojas ir patriotas, palikęs didžiulį kūrybinį palikimą.

Paroda „Algimantas Švėgžda (1941–1996). Tapyba, grafika, piešiniai“ – išsamiausias plačios ir įvairios dailininko kūrybos pristatymas iki šiol. Joje bus galima išvysti jo kūrinius nuo mažai žinomų ankstyvųjų, sukurtų Lietuvoje, aprėpiant ir didelio formato poparto stilistikos drobes, iki vėlyvųjų („vokiškojo periodo“) – meditatyvių – tapybos ir grafikos darbų. Ankstyvieji kūriniai, pasak parodos kuratorės Ramutės Rachlevičiūtės, anuomet stebino aistringu jaunatvišku veržlumu. „Vokiškąjį periodą“ pristatančioje parodos dalyje žiūrovai galės pirmą kartą pamatyti pilnus ciklus „Tibeto piemenims“ ir „Amerikos čiabuviams“.

Parodoje eksponuojami fotografiniai menininko portretai ir kino juostoje užfiksuotos A. Švėgždos gyvenimo akimirkos bei jo paties sukurtas filmas leis plačiau pažinti dailininko asmenybę ir jo kūrybinę aplinką. Dailininko sumanymus padės geriau suprasti jo parašyti tekstai – pamąstymai ir filosofinės mintys apie kūrybą ir gyvenimą.

Parodoje eksponuojami kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Vilniaus dailės akademijos bei privačių rinkinių.

Parodą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Labdaros ir paramos fondas „Laisva valia“.

Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerijoje paroda veiks iki 2011 m. kovo 20 d., vėliau ji keliaus į Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius.

Įėjimas į galeriją parodos atidarymo dieną – nemokamas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min