Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinėje dailės galerijoje – susitikimas su tarptautiniais meno kolekcininkais

Deimantas Narkevičius
Meno klubo nuotr. / Deimantas Narkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 15 d. Nacionalinėje dailės galerijoje bus atidaryta paroda paroda „Milijonas ir viena diena“. Joje bus pristatyti tarptautiniai kino ir video meno kūriniai, kurie padarė didžiulę įtaką XX amžiaus meno raidai. Parodos metu bus rodomas Deimanto Narkevičiaus filmas „Ausgeträumt“ (2010), kurio premjera įvyko šių metų balandį viename žymiausių šiuolaikinio meno muziejų pasaulyje – „Tate Modern“ (Londonas).

Ta proga „Meno klubas“ organizuoja susitikimą su menininku ir jo darbus kolekcionuojančia pora iš Paryžiaus, norėdamas supažindinti klubo narius su video meno specifika ir jo kolekcionavimo ypatumais.

Nacionalinės premijos laureatas Deimantas Narkevičius – vienas žinomiausių Lietuvos menininkų tarptautinėje meno rinkoje. 2008 m. D.Narkevičius gavo prestižinį Vincent van Gogh apdovanojimą. Tai šiuolaikinio meno apdovanojimas kas du metus teikiamas sėkmingiausiam Europos menininkui. Deimanto Narkevičiaus kūriniai yra eksponuojami svarbiausiuose modernaus meno muziejuose visame pasaulyje. Pagal menininkų reitingą „ArtFacts“ šiuo metu Deimantas Narkevičius yra Nr. 373 menininkas pasaulio meno scenoje ir nuolat gerina savo pozicijas. Tai aukščiausia vieta, kurią užima menininkas iš Pabaltijo.

Isabelle ir Jean-Conrad Lemaitre – vieni ambicingiausių tarptautinio meno kolekcionierių. Sutuoktinių pora kolekcionuoja meną nuo 1983 m. Lemaitre kolekcijoje yra tokių menininkų kaip Turner prizo laimėtojo Gillian Wearing, Mark Wallinger, Tacita Dean, Isaac Julian, Steve McQueen ir Keith Tyson darbai. Kolekciją sudaro 33 skirtingų tautybių menininkų kūriniai. Lemaitre savo kolekciją noriai skolina muziejams bei parodoms, video meną rodo savo namuose. Kolekcionieriai remia nemažai meno institicijų – Pompidou centrą ir La Maison Rouge fondą Paryžiuje. Lemaître yra įsteigę „VideoCollector“ prizą jauniems video menininkams.

Meno klubo renginio metu menininkas Deimantas Narkevičius pristatys savo darbus bei papasakos apie savo kelią, užkariaujant tarptautinę meno sceną. Isabelle and Jean-Conrad Lemaître pasidalins žiniomis apie šiuolaikinio meno kolekcionavimą. Be to, žiūrovai turės unikalią galimybę susipažinti su Lemaitre kolekcija – renginio metu kolekcionieriai surengs savo kolekcijos peržiūrą. Renginys vyks spalio 10 d. 14 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min