Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netrukus bus paskelbtas VU pastato sieną papuošiantis menininkas

„Vilnius Street Art“ konkurso eskizai
Kūrėjų nuotr. / „Vilnius Street Art“ konkurso eskizai
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Šių metų rugsėjį jau antrą kartą Vilniaus plokštumas ženklins tarptautinis festivalis „Vilnius Street Art“. Šiemet labiausiai patikusių grafičių eskizus, pasiūlytus VU Sveikatos ir sporto centrui (Saulėtekio al. 2) renka ir miestiečiai. Iš daugybės eskizų liko tik trys, kviečiame susipažinti su jų autoriais.

Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro pastato sienas menininkams papuošti pasiūlė centro direktorė: „Ši siena mums jau senokai buvo skaudulys: ką daryti su ja? Ją nuolat užterlioja ne taip, kaip mums norėtųsi“ – pasakoja Ramunė Žilinskienė.

Konkurse dalyvavo menininkai iš Lietuvos, Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos bei Kipro ir pasiūlė penkiolika eskizų su idėjomis, kaip apipavidalinta šį pastatą. Išoriniam verdiktui festivalio komisija atrinko tris eskizus.

„Matome, kad paskutinio žodžio „atidavimas“ visuomenei dėl balsuotojų aktyvumo pasiteisina“ – teigia festivalio organizatorė Ūla Ambrasaitė.

SAVO NUOMONĘ IŠREIKŠTI IR BALSUOTI GALITE ČIA

Britų menininkas Gabrielis Marquesas siūlo žaisti šešėliais ir kūrybingai sujungti pastato sienų plokštumas. Dvi sunertos plaštakos kuria dramblio šešėlį, o ant kitos pastato sienos išnirtų tikro dramblio siluetas.

„Menininkas pats su mumis šiandien negali būti, nes šiuo metu yra Londone. Jis pasiūlė mums variantą, kuriame žaidžiama dviem plokštumomis ir dviem skirtingais piešimo stiliais“ – sako festivalio kuratorė Aušra Trakšelytė.

Grafikė Paulė Bocullaitė pasirinko paplūdimio temą: „Aš seniai turėjau tokią idėją su lietum ir šlapia siena, o dabar radau progą pagaliau kažkur – galbūt – ją įgyvendinti“.

Jurgio ir Gabijos duetas pastato sienų plokštumas siūlo išpuošti 3D formatu, burbulai kurtų lengvumo ir atsipalaidavimo atmosferą. Kaip pasakoja jaunieji menininkai, eskizui idėją jiems padiktavo architektūra. „Sienos yra labai sudėtingos, jos atrodo skirtingai iš visų pusių, taip pat ir pastato paskirtis padiktavo tokią temą, nenorėjome tiesiog banalaus piešinio“ – kalba Gabija Žilionytė.

Miesto antropologė Jekaterina Lavrinec sako, kad klysta tie, kurie mano, kad Lietuvoje grafičių meno nėra. „Visų pirma, galima džiaugtis, kad gatvės menas yra; kita vertus, jis yra dar labai jaunas“

Daugiausia publikos simpatijų sulaukęs kūrinys bus įgyvendintas „Vilnius Street Art“ festivalio metu. Daugiau informacijos apie festivalį galima rasti jo internetiniame puslapyje www.streetart.lt arba socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Parengta pagal reportažą laidai „Labas rytas, Lietuva“

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min