Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nidoje atidaromas Vytauto Kernagio Bardų skverelis

Bardų skveras
Organizatorių iliustr. / Bardų skveras
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį, gegužės 15 dieną, Nidoje atidaromas Bardų skverelis, įkurdintas šalia legendinio maestro Vytauto Kernagio skulptūros. Nemokamame akustiniame koncerte naują kultūrinę erdvę pristatys bardai Olegas Ditkovskis ir Saulius Bareikis, gros maestro bendražygis Andrius Kulikauskas, taip pat keli talentingi jaunieji bardai.

Vytauto Kernagio fondo vadovas a. a. maestro sūnus Vytautas Kernagis jaunesnysis sako, kad skulptoriaus Romo Kvinto sukurtas Benas, jau visus metus sėdintis ant suoliuko Nidos krantinėje, taip traukia žmones, kad nori nenori čia reikėjo įkurti ir tam tikrą geros muzikos oazę, kur kiekvienas norintis galės klausytis maestro propaguotos „teisingos muzikos“.

„Bardų skverelyje skambės ta „teisinga“ muzika, kurią puoselėjo ir mėgo tėtis. Dainuojamoji poezija, akustiniai koncertai, įvairūs poezijos renginiai – esu tikras, kad su Neringos miesto savivaldybe mes čia surengsime gausybę įsimintinų vakarų, o V.Kernagio Benas bus laimingas, galėdamas nuo savo suoliuko taip pat visa tai stebėti ir klausytis“, – sako V.Kernagis jaunesnysis.

Bardų skverelis skirtas kameriniams ir akustiniams pasirodymams, kurie bus nemokami. Tuo metu, kai skverelyje nevyks jokie renginiai, čia skambės „teisinga muzika“, kurią propagavo maestro. Muzika, pasak idėjos autorių, bus girdima tik skverelyje. Už tai, kad skverelyje skambėtų „teisinga“ muzika, atsakinga Nidoje įsikūrusi radijo stotis „Neringa FM“. Ji tiesiogiai transliuos ir šeštadienio atidarymo koncertą.

Renginių Bardų skverelyje organizavimu užsiims Vytauto Kernagio fondas ir Neringos miesto savivaldybė. Pastaroji, beje ir prižiūrės šią naują, unikalią kultūros erdvę.

Vytauto Kernagio fondas kitais metais organizuos vienintelį oficialų moksleivių ir studentų dainuojamosios poezijos konkursą V.Kernagiui atminti. Visuose miestuose vyksiančių konkursų nugalėtojai finalinį renginį ir laureatų pasirodymą surengs būtent Bardų skverelyje.

Idėjos autoriai stengėsi, kad Bardų skverelis organiškai ir natūraliai susilietų su Nidos krantinės peizažu. Įrengta nedidelė scena, o suoliukai, primenantys gėlytes ir jūros akmenėlius pagaminti iš specialaus stiklo pluošto, iš kurio paprastai gaminami nedideli laiveliai ar valtelės, todėl labai artimi jūrai. Beje, suoliukus visą savaitę padėjo gaminti ir Vytauto Kernagio fondo nariai bei draugai.

Visi šį savaitgalį apsilankysiantys Nidoje galės pasižiūrėti ir specialią fotografijų parodą „nuo idėjos iki….“, kurioje užfiksuotos bardų skverelio „gimimo“ akimirkos.

Bardų skverelis įrengtas Vytauto Kernagio fondo, kuris siekia išsaugoti maestro atminimą, lėšomis.

Nemokamas bardų skverelio atidarymo koncertas – jau šį šeštadienį, gegužės 15 dieną, 14 val. Jame koncertuos O.Ditkovskis, S.Bareikis, A.Kulikauskas ir jaunieji bardai. Atidarymo koncertas bus tiesiogiai transliuojamas Nidoje įsikūrusios radijo stoties „Neringa FM“ bangomis, visi norintys galės klausytis koncerto internetu www.neringafm.lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min