Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Operoje „Meška“ – čechoviškas humoras ir Sandros Straukaitės kostiumai

Opera „Meška“
Organizatorių nuotr. / Opera „Meška“
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 23 dieną, Lietuvos rusų dramos teatre nuskambės britų kilmės kompozitoriaus Williamo Waltono opera „Meška“, parašyta pagal žymaus rusų dramaturgo Antono Čechovo to paties pavadinimo humoreską. Šia premjera operos kūrybinė grupė kviečia žiūrovus kartu paminėti 150-ąsias A. Čechovo gimimo metines.

Ankstyvojo A. Čechovo kūrybos laikotarpio vienaveiksmė humoreska „Meška“ kalba apie labai skirtingus, tačiau visiems svarbius dalykus: prarastą ir naujai sutiktą meilę, aktualią šiais krizės laikais ,,skolų išmušinėtojo“ profesiją, apie gyvenimą, kuriame gausu netikėtų ir komiškų peripetijų. Pjesės veiksmas vystosi aplink našlę Jeleną Ivanovną Popovą nuoširdžiai gedinčią savo mirusio vyro. Vieną dieną našlės sielvartą nutraukia į namus įžengęs kreditorius Smirnovas. Skolų išieškojimo ir tiesos suvokimo procesas priveda iki aitraus konflikto, kai vienas į kitą nutaikomi ginklai. Tačiau šioje humoreskoje iššaunamos ne kulkos, o staiga užgimusios meilės strėlės. Šia nuotaikinga opera siekiama šmaikščiai atskleisti mums visiems puikiai žinomą tiesą, kad nuo meilės iki neapykantos – tik vienas žingsnis, teigiama pranešime spaudai.

Pagrindinius vaidmenis operoje „Meška“ kurs šio žanro gerbėjams jau gerai pažįstami atlikėjai: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas – bosas Egidijus Dauskurdis, bei jaunieji operos dainininkai – mecosopranas Agnė Sabulytė ir baritonas Jonas Sakalauskas. Operos režisierius – Nerijus Petrokas, originaliais kostiumais operą papuoš neseniai praūžusio festivalio „Mados infekcija" kūrybos vadovė, dizainerė Sandra Straukaitė. Taip pat įdomu, jog renginio scenografiją kuria architektai Sigita Šimkūnaitė ir Arūnas Paslaitis. Toks sprendimas pasirinktas neatsitiktinai, siekiant įdomesnių formų, žiūrovo akį traukiančios vaizdinės visumos. Jungtiniam IN SPE ir NOA instrumentinių ansamblių orkestrui diriguos Ričardas Šumila.

Balandžio 23 dieną Lietuvos rusų dramos teatre graži ir nuotaikinga klasika ir Čechovo dvasia alsuojanti opera ,,Meška“. O norintys plačiau susipažinti su A. Čechovo kūryba, 17.30 val. kviečiami į Vilniaus universiteto docentės, humanitarinių mokslų daktarės Dagnės Beržaitės teatre skaitomą paskaitą „A. Čechovas ir jo kūrybos dramaturgija“.

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min