Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paaiškėjo, kas Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje atstovaus Lietuvai

Pirmoji Lietuvių dailės paroda 1907
Organizatorių nuotr. / Pirmoji Lietuvių dailės paroda 1907
Šaltinis: 15min
0
A A

Baigėsi Lietuvos šiuolaikinio meno pristatymo 54-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje projektų konkursas, kurį laimėjo Šiuolaikinio meno centro parengtas menininko Dariaus Mikšio projektas „Į priekį visu greičiu“ (kitas pavadinimas „Už baltos užuolaidos“).

Iš viso buvo pateiktos 5 paraiškos. Projektų biudžetai yra nuo 500 000 Lt. iki 700 000 Lt. Venecijos bienalės projektas renkamas ne viešųjų pirkimų būdu, jį valstybė finansuoja tik iš dalies, todėl labiausiai kreipiamas dėmesys į organizatoriaus patirtį ir realias galimybes, būtinas įgyvendinti projektą (pvz. patyrusią komandą), projekto meninę idėją bei sąmatos realumą. Projektas turi būti įdomus bei aktualus meniniu požiūriu, organizatoriai turi turėti didelių tarptautinių projektų rengimo patirtį.

Laimėjusio projekto pagrindu bus rengiama Lietuvos ekspozicija 54-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje 2011 metais. Venecijos bienalėje Lietuva dalyvauja nuo 1999 m. Bienalė vyksta kas du metus.

Menininko Dariaus Mikšio projekte bus pristatoma vaizduojamojo meno kūrinių kolekcija sudaryta iš pastarojo dešimtmečio (2000-2010 m.) meno darbų, kuriems sukurti keletui šimtų menininkų per dešimt metų buvo skirtos valstybės stipendijos. Darius Mikšys savo darbuose siūlo naujas meno, menininko, meno kūrinio ir žiūrovo sampratas, pristato naujus mąstymo apie šiuolaikinį meną būdus.

Šis projektas atskleidžia keletą idėjų. Pirmiausiai jo metu bus bandoma vizualizuoti dešimties metų Lietuvos meno kolekciją referuojant į pirmąją lietuvių dailės parodą 1907 m. Taip pat Dariaus Mikšio projektas kalba apie šiandieninę nacionalinę meno istoriografiją ir meno nacionalumą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min