Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 rugsėjo 21d. 10:27

Paroda „AŠ MANO MAN“ rimtai ir ironiškai žvelgia į kūrybą

Severijos Inčirauskaitės- Kriaunevičienės kūrinys
Luca Raffaele Batta nuotr. / Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės kūrinys
Šią savaitę Kauno ir Vilniaus parodinėse erdvėse siautėja tekstilės virusas. Rugsėjo 20 d. Šv. Jono gatvės galerijoje pristatyta paroda „AŠ MANO MAN“.

Atidarymas buvo labai intymus ir jaukus, kaip ir parodos pavadinimas. Vienai iš parodos kuratorių bei dalyvių Eglei Gandai Bogdanienei tarus trumpą žodį, džiazo atlikėja Simona Smirnova pakvietė visus žiūrovus užsimerkti ir nukeliauti į savo vidaus kambarėlius. Tokią meditaciją atlikėja papildė vokalinėmis improvizacijomis, kurioms foną sudarė žiūrovų niūniuojamos natos.

E.G.Bogdanienė teigia, kad  parodos idėja kviečia dar kartą užduoti klausimą, kuo išskirtinis yra menininkas:
– Dievo dovana kurti?
– Tuo, kad įvaldytomis vizualios raiškos priemonėmis gali perteikti savo mintis kitiems?
– Išskirtiniu siekiu save realizuoti?

Galerijos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad projekto dalyviai rimtai, dramatiškai, ironiškai žvelgia į save ir kūrybą. Menininkai – tai asmenybės, balansuojančios tarp individualizmo ir autizmo, egoizmo ir ekshibicionizmo. Parodoje pristatomi kūriniai – neišvengiamos savirealizacijos, be ko negalime išgyventi, rezultatas.

Parodos kūriniai užpildė ne tik pagrindines galerijos sales, bet ir požemius, kuriuose įkurdinti „žaibuojantys“ Žydrės Ridulytės kūriniai bei mistiška Juliaus Žėko instaliacija altoriaus tema. Parodoje dalyvaujanti Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė pristatė siuvinėtus metalinius buities atributus. Jurgos Šarapovos kūriniai išsiskyrė kruopštumu ir dėmesiu detalėms. Violeta Laužonytė kvietė žiūrovus pažiūrėti sakralų videokūrinį. Ekspozicijoje savo kūrinius pristatė ir tokie menininkai kaip Laura Garbštienė, Karina Matiukienė, Audronė Paukštienė,  grupė  TRY 3 – Audrius Lašas, Aleksas Gailieša, Vladas Daškevičius.

Paroda  Šv. Jono gatvės galerijoje (Šv. Jono 11, Vilnius) veiks iki spalio 15 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min