Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paroda „Nuojautos“ – Algio Griškevičiaus tapybos gerbėjams

Algis Griškevičius. Pamirštų karuselių šalis. 2010
Pamėnkalnio galerijos nuotr. / Algis Griškevičius. Pamirštų karuselių šalis. 2010
Šaltinis: 15min
0
A A

Tapytojas, skulptorius ir fotografas Algis Griškevičius sostinės Pamėnkalnio galerijoje pristato naujausius savo tapybos darbus ir skulptūrinius objektus. Paroda „Nuojautos“ - jau 55-oji autoriaus kūrybinėje biografijoje.

Dienraštis L.T./ Ramūno Danisevičiaus nuotr./Menininkas Algis Griškevičius (dešinėje) per savo fotografijos parodos atidarymą.
Algis Griškevičius (dešinėje)

Per pastaruosius dvejus metus Algis Griškevičius surengė fotografijos parodas Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Greifsvalde (Vokietijoje), Bialystoke (Lenkijoje), Čikagoje (JAV), didesnė tapybos paroda Vilniuje vyko 2009 metais, taigi po nedidelės pertraukos tai puiki proga vėl išvysti žinomo autoriaus tapybos darbus.

Pasak dailėtyrininkės Aldonos Dapkutės, įdomus Algio Griškevičiaus paveikslų daugialypiškumas, konkretaus vaizdo transformacija į regimybę, kupiną nuojautų, neaiškaus laukimo. Skaudi harmonija, baugi rimtis slypi pačioje tapybos stilistikoje, kolorite, ne tik motyve. Atsiveria įvairios realybės dimensijos, junti, kad visai čia pat būtis ir išnykimas, laikinumas ir amžinybė.

Didelio formato drobėse nėra žmonių/personažų, tik jų veiklos pėdsakai (pastoliai, pastatai, statiniai), vaizduojamos vietos atrodo pažįstamos, bet kiek bežiūrėtum, negali prisiminti kur tai yra. Tada rodosi, kad paveiksluose – pasąmonės peizažai, užpildyti realybės fragmentų, nuojautų ir tylos.

Gruodžio 2-ąją atidaryta paroda „Nuojautos“ Pamėnkalnio galerijoje veiks iki gruodžio 31 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Paroda
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min