Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 6d. 09:05

Parodos sujungs Kauną ir Vilnių

Viena iš R.Mognettis skulptūrų.
Organizatorių nuotr. / Viena iš R.Mognettis skulptūrų.

Misijos apjungti didžiuosius Lietuvos miestus ėmėsi savamokslis prancūzų skulptorius Raphaelis Mognettis.

R.Mognettį jo pirmosios parodos Lietuvoje dešimtmečio proga į mūsų šalį sugrįžti ir sukurti naują projektą pakvietė Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus, Bergeno fondo „3,14“ ir Prancūzų kultūros centro darbuotojai. Gavęs pasiūlymą menininkas ilgai nesvarstė ir pradėjo kurti. Pagrindinė idėja greitai realizavosi – menininkas nusprendė, kad skirtingi eksponatai, vienas kitą atkartojantys tik iš dalies, galėtų sujungti du Lietuvos didmiesčius.

Ruošdamasis parodoms skulptorius domėjosi Kauno ir Vilniaus sąsajomis. Taip pat gilinosi į lietuvių laisvės kovas, įkvėpimo sėmėsi ir iš kitų istorinių įvykių, pavyzdžiui, Japonijos konsulo Kaune Chiunės Sugiharos 1939–1940 metų veiklos. Diplomatas Ch.Sugihara nepakluso gautiems nurodymams ir išdavinėjo vizas persekiojamiems žydams.

Vėliau jis yra sakęs: „Jei nebūčiau nepaklusęs savo vyriausybei, būčiau nepaklusęs Dievui“. R.Mognettis šį simbolišką sakinį padidino ir perkėlė ant sienos. Be jo, Kaune, M.Žilinsko galerijoje, pristatomos metalo skulptūros, instaliacijos, medžiaga apmąstymui, maketai, kurie buvo naudojami prieš sukuriant skulptūras. Visą ekspoziciją pagyvina šešėlių žaismas.

Vilniuje, Prancūzų kultūros centre, pristatoma geometrinė garsinė medinė struktūra, sukurta bendradarbiaujant su Lietuvos kamerinės muzikos kompozitore Egidija Medeškaite, kuri akustinę muziką perpina elektroniniais garsais. Menininkai drauge sukuria skulptūros ir šiuolaikinės muzikos dialogą. Šis dialogas atkartojamas ir Kaune, kur įrengta garsinė instaliacija.

Abi parodos veiks iki gegužės 8 dienos.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min