Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – išskirtinis filmo apie miško brolius pristatymas

Juozas Luška su bendražygiais
Archyvo nuotr. / Juozas Luška su bendražygiais
Šaltinis: 15min
0
A A

Po trijų dienų prasidėsiančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime įvyks išskirtinis Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono filmo „Nematomas frontas“ pristatymas. Filmą, kurio oficiali premjera Lietuvoje vyks rugpjūčio 15 d., verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalio lankytojams pristatys iš Jungtinių Amerikos Valstijų specialiai atvykęs režisierius Vincas Sruoginis, garsaus išeivio Aniceto Simučio, buvusio Lietuvos generalinio konsulo Niujorke, anūkas.

„Senelis man visada buvo didžiausias autoritetas, šiuo filmu norėjau atiduoti jam pagarbą už viso gyvenimo darbą Lietuvos labui“, – sako Niujorke gyvenantis ir kuriantis režisierius Vincas Sruoginis. Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime režisierius taip pat dalyvaus diskusijoje apie Lietuvos kūrėjų identitetą.

Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono filme „Nematomas frontas“ partizanų istorijos faktai perteikiami pasitelkiant atvirus liudininkų ir amžininkų pasakojimus, poetinę atmosferą kuria ištraukos iš partizanų lyderio Juozo Lukšos dienoraščių, tuometį siaubą, kankinimus, meile ir narsą atskleidžia dar niekur nematyti archyviniai kadrai. Nuostabius Lietuvos vaizdus perteikia operatoriaus Marko Ryano kamera, šilumos ir asmeniškumo suteikia fatališka Juozo Lukšos ir Nijolės Bražėnaitės meiles istorija. Filmas buvo puikiai įvertintas Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų ir gavo žiūroviškiausio lietuviško filmo apdovanojimą.

Fimo „Nematomas frontas“ anonsas:

VIDEO: Filmo „Nematomas frontas“ anonsas

Liepos 10-13 dienomis vyksiančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime taip pat vyks trumpametražių filmų seansai. Iš skirtingų pasaulio šalių į vieną vietą susirinkę lietuviai galės išvysti „Lithuanian shorts“ parengtą programą su pastarųjų dvejų metų lietuvių kurtais filmais. Režisierės Austėjos Urbaitės darbe „Etiudas“, žiūrovai išvys poetišką pasakojimą apie du jaunus aktorius, gavusius užduotį sukurti etiudą. Dokumentiniame Lino Mikutos trumpametražiame filme „Pietūs Lipovkėje“ - tuziną nesumeluotų istorijų iš tų, kurie kasdien susirenka prie Liepkalnio gatvėje esančios labdaringos valgyklos durų ir laukia karšto maisto lėkštės. 

Aktualia emigracijos tema sukurtas magiškas režisieriaus Ernesto Jankausko trumpo metro filmas - „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ supažindins su maža mergaite, kuri tikėdama, kad jos tėvai pagrobti Anglijos karalienės, susikrauna daiktus ir pasiryžta didžiausiam žygdarbiui savo gyvenime – išvaduoti savo tėvus iš „karalienės gniaužtų“.

Filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ anonsas:

VIDEO: Filmo anonsas

Visuomenės harmonizavimo parke susibūrę tautiečiai turės progą išvysti režisieriaus ir sensacingų reklamų kūrėjo Tado Vidmanto kūrinį - „Kadagio gatvė“, filmą apie skirtingus žmones, jų tarpusavio santykius ir vienkartinius nuotykius. Filmų programoje taip pat Darius Šilėno „Gatvės vaikai“, Eglės Žegulytės „Tapatumai“ ir kiti trumpametražiai filmai. 

Tado Vidmanto filmo „Kadagio gatvė“ anonsas:

VIDEO: Filmas „Kadagio gatvė“

Antrajame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus daugiau kaip 150 žinomų verslo, kultūros, politikos ir mokslo atstovų. Ką reiškia gyventi XXI amžiaus pradžios Lietuvoje spektaklyje „Drąsi šalis“ savo tekstais prabils Auksiniu scenos kryžiumi apdovanoto Cezario Graužinio teatro „Cezario grupė“, Niujorke gyvenantis lietuvių menininkas Ray Bartkus iš keliasdešimties tūkstančių lempučių sukonstruos įspūdingą pakilimo taką primenančią instaliaciją, lankytojus kvies platus kūrybinių dirbtuvių spektras. Scenoje koncertus surengs Leon Somov ir Jazzu, Jurga, „Skamp“, „Golden Parazyth“, „Biplan“, „Liūdni Slibinai“, GJan, „Keymono“, „Beissoul & Einius“ ir kiti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min