Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskutinį savaitgalį Kasiulio paroda – už vieną litą

V.Kasiulis "Knygų pardavėjai prie Senos Paryžiuje".1960
Paveikslo nuotr. / V.Kasiulis "Knygų pardavėjai prie Senos Paryžiuje".1960
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį savaitgalį Lietuvos dailės muziejus baigia eksponuoti nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ parodą „Vytauto Kasiulio Rojaus Sodai“ iš Paryžiaus, Niujorko, Vilniaus ir Kauno kolekcijų. Visus, nesuspėjusius apsilankyti šioje parodoje, Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4) kviečia į specialią, jau tradicija tapusią, ilgojo savaitgalio (penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį) programą.

Vasario 12–13 d., penktadienį ir šeštadienį, muziejus dirbs ilgiau – nuo 11 iki 20 val., sekmadienį – nuo 11 iki 18 val., visiems lankytojams bilietai kainuos simboliškai – tik 1 Lt. Taip pat galios nemokamo lankymo lengvatos.

Nemokamos ekskursijos vyks penktadienį ir šeštadienį – 12, 15 ir 18 val., sekmadienį – 12 ir 15 val.

Vasario 14 d., sekmadienį, 18 val. ilgojo savaitgalio programą „Vytauto Kasiulio rojaus soduose“ užbaigs romantiškas F. Chopino, kuris kaip ir dailininkas V. Kasiulis gyveno ir kūrė svajonių mieste Paryžiuje, muzikos vakaras. F. Chopino paryžietiškus kūrinius atliks pianistė Šviesė Čepliauskaitė, pripažinta F. Chopino muzikos interpretatorė.

Parodą Vilniaus paveikslų galerijoje vasario 5 d. aplankė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Valstybės vadovės nuomone, „turime unikalią galimybę susipažinti su ne visiems Lietuvoje dar pažįstamo, tačiau labai talentingo išeivijos dailininko Vytauto Kasiulio darbais. Tai, kad dailininko našlė, muziejai ir kolekcininkai paskolino parodai V. Kasiulio meno kūrinių kolekciją yra didžiulė dovana mums visiems, neabejingiems šio garsaus Paryžiaus tapytojo kūrybai.“

Parodos kuratorės Laimos Bialopetravičienės mintim, „Dailininkas Vytautas Kasiulis – vienas iš nedaugelio lietuvių menininkų, pasiekusių pripažinimą pasaulinėje meno erdvėje. Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejai, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos ir kitų šalių dailės galerijos bei kolekcininkai tebesaugo šio dailininko, pelnytai meno kritikų vadinto vienu įdomiausių XX a. antros pusės Paryžiaus mokyklos tapytojų, kūrinius“.

Apžvalginėje šio žymaus dailininko parodoje Vilniaus paveikslų galerijoje pristatoma per 150 kūrinių, kurie atskleidžia Vytauto Kasiulio kūrybos visumą: nuo Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute sukurto diplominio kūrinio „Prieš spektaklį“ ir kitų to meto ankstyvųjų autoriaus darbų iki Paryžiaus laikotarpio brandžių ir tarptautinio pripažinimo sulaukusių tapybos bei grafikos kūrinių. Anot Jeano Chabanono, „Romantiškas V. Kasiulio pasaulis mus nukreipia nuo įprastinių kelių, švelnus ir nostalgiškas – jis mus iš karto nustebina: jis dainuoja su dideliu džiaugsmu savo vaizduotės pasaulį, kur visi žmonės – poetai, visi daiktai – papuošalai ir visi sodai yra Rojaus sodai.”

Pasak parodos ekspozicijos autoriaus Romualdo Budrio, „Lietuvoje V. Kasiulis buvo retai minimas, nes mūsų visuomenei dailininko kūryba ilgai buvo tiesiog nepasiekiama. Tik dabar, kai dailininko našlė Bronė Kasiulienė Lietuvos dailės muziejui paskolino jo kūrinių kolekciją iš Paryžiuje saugomo dailininko kūrybos fondo, atsirado reali galimybė V. Kasiulio kūrybinį palikimą pristatyti ir Lietuvos žiūrovams. Kartu su iš Paryžiaus atvežtais kūriniais parodoje ir jos albume žiūrovai turi unikalią galimybę susipažinti ir su V. Kasiulio darbais, kuriuos parodai iš Niujorko rinkinio paskolino buvęs dailininko mecenatas dr. Juozas Kazickas (JAV). Kūrinius parodai taip pat paskolino ir vertingus lituanistikos rinkinius sukaupę mūsų kolekcininkai Edmundas Armoška, Rolandas Valiūnas, Eugenijus Tinfavičius, Edita Mildažytė ir Gintautas Vyšniauskas, Gediminas Petraitis. Parodoje eksponuojami taip pat Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Lietuvos dailės muziejuje, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre ir kitose institucijose esantys dailininko kūriniai.“

Paroda veiks iki vasario 14 d., sekmadienio, 18 valandos. Parodą 18 val. užbaigs paryžietiškos muzikos koncertas, kuriame pianistė Šviesė Čepliauskaitė skambins prieš 200 metų gimusio genialaus kompozitoriaus F. Chopino preliudus, valsus, polonezus, mazurkas, noktiurnus. Koncerte taip pat bus atlikti V. Bartulio ir Z. Bružaitės kūriniai F. Chopino temomis. Įėjimas į koncertą – su parodos bilietu (1 litas).

Komentarai
Temos Paroda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min