Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažintis su prancūzų fotografu

Pažintis su prancūzų fotografu
Organizatorių nuotr. / Pažintis su prancūzų fotografu
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Antradienio vakare prancūzų kultūros centre vyks garsaus prancūzų fotografo George'o Rousse'o kūrybos pristatymas ir pokalbis su menininko projekte norinčiais dalyvauti lietuvių studentais.

Pasaulinio garso prancūzų menininkas rugpjūčio mėnesį įsikurs Vilniuje, buvusiuose geležinkeliečių rūmuose, gerai žinomais savo „kabliu“. Čia G.Rousse‘as ir jo komanda (studentai lietuviai) sukurs šiai konkrečiai erdvei paruoštą instaliaciją.

G.Rousse'as – pasaulinio garso prancūzų menininkas, į kurio projektus sutelpa daugybė šiuolaikinio meno sričių, tokių kaip tapyba, vaizdinės bei garsinės instaliacijos bei fotografija. Labiausiai jis akcentuoja pačią erdvę ir erdvinius kūnus.

Prancūzas yra pamėgęs apleistas erdves ir įvairius savo sumanymus įgyvendina negyvenamuose pastatuose visame pasaulyje. Jis yra laukiamas svečias daugelyje šalių, o ypač gerai pažįstamas iš savo unikalių meno kūrinių, kuriuos „taip, kaip reikia“ galima matyti tik iš vieno taško.

Vilniaus geležinkeliečių rūmuose vyksiantis projektas bus panašus – menininkas kartu su komanda erdvę dažys, keis sienų, grindų ir lubų formą taip, kad atrodytų, kad patalpoje sukurta dar viena, kitokia erdvė. Galutiniu vilnietiškos instaliacijos pavidalu, kaip ir įprasta G.Rousse‘o darbams, taps nuotrauka, padaryta iš to vienintelio taško, iš kurio meno kūrinys tinkamai matomas. Kai ši darbo dalis bus baigta, prasidės antrasis projekto etapas – paroda, eksponuojama ant pastato sienų. Visą prancūzo ir jo komandos kūrybos laikotarpį „Kablys“ bus atviras žiūrovams. Tokiu būdu jie galės patys stebėti, kaip pamažu transformuojama erdvė.

Susitikimas su prancūzų menininku ir jo kūrybos pristatymas vyks antradienį 18 val. Prancūzų kultūros centre, Didžioji g. 1.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min