Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktadienį bus paskelbti „Auksinio kadro“ laimėtojai

Naujojo albumo viršelis
Tado Kazakevičiaus nuotr. / Naujojo albumo viršelis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės 9 dieną, penktadienį, Vilniaus Rotušėje vyks tryliktieji spaudos fotografų apdovanojimai. Iškilmingoje scenoje „Auksinio kadro“ prizai bus įteikti geriausių praėjusių metų fotografijų autoriams.

153 fotografai vertinimo komisijai pateikė daugiau nei 5,5 tūkst. nuotraukų. Autoriai darbus konkursui teikė pagal šias temas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Diplomatija“, „Kultūra“, „Europos metai“, „Pramogos“, „Sportas“, „Kariuomenė“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“ ir „Fotopasakojimas / Reportažas“

„Džiugu, kad ir šiemet tarp nominuotųjų „Auksiniam kadrui“ yra naujų vardų. Tai rodo, kad spaudos fotografija Lietuvoje žengia į priekį, į savo gretas įtraukdama naujus autorius. Atrasime ir fotografijų, ypač fotopasakojimų, kurie buvo sukurti ne redakcijos ar naujienų portalo užsakymu. Tai atskleidžia fotografų tikėjimą šiuo žanru ir jo ateitimi“, – sakė Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

Tarptautinė vertinimo komisija 12-oje konkursinių temų išrinko nugalėtojus ir atrinko beveik du šimtus fotografijų, kurios pateks į metraštį „Lietuvos spaudos fotografija 2014“ ir parodą.

„Nepaisant įdomių, o kartais ir aštrokų diskusijų, darbą baigusi vertinimo komisija pripažino, kad nuomonių skirtumai nebuvo esminiai. Spėliojome, kad jeigu tas pačias fotografijas būtų įvertinusi visai kita komisija, didžiausia rezultato paklaida tikrai neviršytų 20–30 procentų“, – teigė komisijos narys, eversus.lt redaktorius Vidas Rachlevičius.

Tradiciškai vertinimo komisiją sudarė specialistų grupė iš Lietuvos bei užsienio. Užsienio specialistus atstovavo latvis Gatis Rozenfeldas ir danas Jensas-Kristianas Søgaardas. Kartu su pastaraisiais fotografijas vertino Lietuvos profesionalai: Eglė Deltuvaitė, Paulius Lileikis ir V.Rachlevičius.

„Manau, kad iš mūsų atrinktos medžiagos išeis puiki paroda. Vis dėlto kai kuriems fotografams norėčiau patarti riboti vienoje serijoje pateikiamų nuotraukų skaičių“, – sakė komisijos narys Jensas Kristianas Søgaardas. 

Pirmą kartą nacionalinis metinis spaudos fotografijos konkursas-paroda Lietuvoje surengtas 2002 m. Tuomet jame dalyvavo 70 autorių, konkursui pristačiusių daugiau nei 1 500 nuotraukų.

Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ rengia ne pelno organizacija VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas, vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min