Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 rugsėjo 28d. 21:38

Prienų bibliotekoje atidarytas Justino Marcinkevičiaus memorialinis kambarys

Poetas Justinas Marcinkevičius
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Poetas Justinas Marcinkevičius
Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekoje atidarytas memorialinis poeto kambarys. Jame – paties poeto pagamintos pilnos knygų ir leidinių lentynos, nuotraukos, kiti atminimo ženklai.

Knygų lentynos į Prienų biblioteką atkeliavo iš J.Marcinkevičiaus buto Vilniuje. Pustrečio tūkstančio romanų, periodinių leidinių, albumų, mokslo knygų, lankstinukų, jo ir žmonos nuotraukos – tose pačiose vietose, kaip ir poeto namuose.

„Aš padovanojau jo knygas su lentynomis, kurias jis pats projektavo, pats kaupė. Todėl man ypatingai gera šiandien čia būti jungiame. Čia yra jo knygos iš bibliotekos ir darbo kabineto. Dalis knygų, bet truputį mažiau, dar pasiliko mūsų namuose“, – teigė poeto našlė Genovaitė Marcinkevičienė.

J.Marcinkevičiaus bendraklasė atsimena dar prieš kelis dešimtmečius su poetu svarsčiusi, kur bus laikoma jo biblioteka. Esą tada kalbėję, kad knygas reikėtų dovanoti Vilniaus kraštui.

„Ir aš sakau: „Justinėli, taigi Prienai – tavo jaunystės miestas, į Prienus turi grįžti. Justinas taip parymojo, parymojo, paskui taip lyg tarstelėjo: „O vis dėlto rikėtų gal į Prienus“, – pasakojo buvusi poeto klasės seniūnė Gražina Starkauskaitė-Kavaliauskienė.

Memorialiniame kambaryje – ir juostos, kurias poetas gavęs įvairiomis progomis, taip pat nuotraukos.

Kambaryje žadama rengti literatūros pamokas, vakarus, vyks susitikimai su rašytojais.

„Šitas kambarys gyvas bus, žmonės galės knygas skaityti, bet į namus išduosime tik išimtiniais atvejais“, – sakė Prienų J.Marcinkevičiaus bibliotekos vedėja Daiva Čepeliauskienė.

Pernai Prienų biblioteka, kurioje poetas dažnai lankydavosi, pavadinta J.Marcinkevičiaus vardu. Jo tėviškėje Važatkiemyje surengtas mokinių piešinių pleneras, poezijos skaitymai.

„Labai daug pastangų įdeda ir įdėjo J. Marcinkevičiaus žmona Genovaitė. Poeto tėviškę ženklins laukų akmenėlis, ant kurio neparašytas vardas ir pavardė, bet, aš manau, ta eilutė „O tėviške, drugeli margas“ viską pasakys“, – įsitikinusi J.Marcinkevičiaus atminimo įamžinimo komisijos narė Ramutė Šimukauskaitė.

Poetas, dramaturgas, vertėjas, „tautos balsu“ vadintas J.Marcinkevičius mirė praėjusių metų vasario 16-ąją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min