Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 10d. 14:57

„Raganiukės teatras“ kviečia į lietuviškos pasakos inscenizaciją

Akimirka iš spektaklio
„Raganiukės teatro“ nuotr. / Akimirka iš spektaklio

Didelė pasakų skrynia ir gili lietuvių liaudies pasakų sekimo tradicija – tai turtingos lietuvių tautosakos palikimas. Šiandien, pučiant stipriems mados „iš senovės“ vėjams, pasakos atgimsta naujomis formomis ir domina dar neregėtomis reikšmėmis.

„Raganiukės teatras“ pristato spektaklį, pastatytą pagal garsios lietuvių tautos dramaturgės Aldonos Liobytės pjesę „Elenytė ir devyni jos broliukai“. Tai – žaismingas spektaklis vaikams ir visai šeimai apie amžiną gėrio ir blogio kovą, kurioje galingiausias ginklas yra meilė ir nuoširdūs jausmai artimui, gamtai, pasauliui. Tai pasakojimas apie devynis brolius ir jų jauniausią seserį Elenytę, piktos raganos gudrybes ir laimingą pabaigą, teigiama pranešime spaudai.

Spektaklis „Elenytė ir Kiškis brolis narsuolis“ su muzikiniais intarpais, vaidina aktoriai, lėlės, kaukės, skamba stilizuota liaudies muzika, dainos, daug gyvų garsų, užliejančių žiūrovo ausį. Spektaklis kupinas žaismo, mistikos ir paslapties, perteikiamos animistinės pasaulėžiūros atspindžiais, mitologiškumo, gyvūnijos sudvasinimo elementais.

Stebuklinė pasaka, kuri yra viena vertingiausių lietuvių liaudies pasakų, savo šaknimis pasiekia žilą senovę ir apima įvairius Lietuvos kultūros laikotarpius, savo aktualumu paliesdama ir mūsų laikus. Tai priežastis spektaklį pažiūrėti visai šeimai.

Spektaklio „Elenytė ir Kiškis brolis narsuolis“ režisierė Rita Urbonavičiūtė, dailininkas ir scenografas – vienas žymiausių pasaulyje Lietuvos dailininkų, Vilniaus Dailės Akademijos absolventas, tapytojas, knygų iliustratorius, grafikas – Stasys Eidrigevičius, pripažintas geriausiu vaikų knygų iliustratoriumi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min