Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saulėtą savaitgalį įvyko antroji „Vilniaus jovarų“ šventė

Renginio „Vilniaus jovarai“ akimirka
Organizatorių nuotr. / Renginio „Vilniaus jovarai“ akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusį penktadienį Vilniaus rajone, Juodšiliuose, šurmuliavo tautiniu kostiumu pasipuošusi minia – čia iš įvairių miestelių suvažiavę lietuviškų mokyklų meno kolektyvai demonstravo savo kūrybiškumą, talentus ir meilę gimtajam kraštui. Visi, neabejingi lietuviškai dainai, šokiui ir žaidimams galėjo pamatyti įvairaus amžiaus vaikų pasirodymus.

„Būkite pasveikinti, atsivežę lietuvišką žodį, lietuvišką dainą, lietuvišką šokį“, – iškilmingai palinkėjo renginio iniciatorė Danguolė Sabienė, po kurios žodžių netrukus scenoje pasirodė persirengusi močiūtė ir du anūkai – renginio vedėjai, papasakoję šiuolaikinę pasakos „Jonelis ir stebuklingos pupos“ interpretaciją. 

Organizatorių nuotr./Renginio „Vilniaus jovarai“ akimirka
Renginio „Vilniaus jovarai“ akimirka

Žiūrovai turėjo galimybę pasiklausyti šventės svečių – Juozo Tallat – Kelpšos konservatorijos pučiamųjų orkestro „Ritmas“ bei šešiolikos Vilniaus rajono lietuviškų mokyklų meno kolektyvų. Vieni jų – dar tik pradedantys pažinti lietuviškosios kultūros grožį dainavo, padedami savo auklėtojų, kiti – drąsiai šoko pagal tautinės muzikos ritmus ar deklamavo įsimintinas eiles.

Šventės metu dalyviams buvo pasiūlytos patrauklios laisvalaikio priemonės: batutai, galimybė nusipiešti savo šaržą ar pašokti lietuviškos muzikos diskotekoje.

„Svarbu suprasti, kad „Vilniaus jovarų“ vaidmuo yra ne tik lietuviškų mokyklų mokinių meninių, kūrybinių pasiekimų įvertinimas, bet ir visapusiška lietuviškosios kultūros sklaida ir puoselėjimas“, – sakė šiemet organizatorių gretas papildžiusio Vilniaus regiono kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min