Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 13d. 12:42

Sentimentai Lietuvai – naujoje lenkų kompozitoriaus Romualdo Twardowskio kompaktinėje plokštelėje

Romualdas Twardowskis
Asmeninio archyvo nuotr. / Romualdas Twardowskis

Spalio 18 d. 18 val. Vilniaus Radvilų rūmuose įvyks lenkų kompozitoriaus Romualdo Twardowskio kompaktinės plokštelės „Romuald Twardowski: kūriniai chorui ir vargonams“ pristatymas.

Renginyje dalyvaus valstybinis choras „Vilnius“, muzikologas Jonas Bruveris bei specialiai iš Lenkijos atvyksiantis kompozitorius R.Twardowskis, kurį su Lietuva sieja itin glaudūs ryšiai.

1930 m. Vilniuje gimęs ir augęs žymus lenkų kūrėjas čia pradėjo savo muzikinį kelią – baigė kompoziciją Vilniaus valstybinėje konservatorijoje, vargonininkavo įvairiose Vilniaus bažnyčiose.

Nors 1957 m. R.Twardowskis iš Vilniaus persikėlė gyventi į Varšuvą, glaudžius ryšius su Lietuvos menininkais palaiko iki šiol. 2010-siais savo 80-mečio jubiliejų minėjęs kompozitorius šios sukakties proga grįžo į Lietuvą, o valstybinis choras „Vilnius“ bei vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur Šv.Kazimiero bažnyčioje atliko Lietuvoje dar neskambėjusius kompozitoriaus opusus. Jubiliejinė programa buvo įrašyta į kompaktinę plokštelę, kurios ištraukas pristatymo renginyje atliks choras „Vilnius“. 

Pristatymo metu skambėsianti muzika ne tik vėl primins kompozitoriaus sąsajas su Lietuva, bet ir pirmąją chorinę kompoziciją, paremtą lietuvių liaudies daina „Rūta žalioji“. Šis kūrinys gimė Vilniuje, kuriame praleistą laiką kompozitorius R.Twardowskis prisimena kaip itin šviesų savo gyvenimo periodą. Šiuos gražius prisiminimus papuoš vienas iš kompozitoriui brangiausių kūrinių chorui „Vilniaus senamiestyje“.

Kompaktinės plokštelės pristatymas spalio 18 d., 18 val., Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 24). Įėjimas nemokamas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min