Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Simfoninis orkestras kviečia į arabų pasakų pasaulį

Andrius Bialobžeskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Bialobžeskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius) šį šeštadienį, vasario 6 dieną, 12 val. Vilniaus kongresų rūmuose rengia koncertą vaikams „Tūkstantis ir viena naktis“.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad koncerte skambės N. Rimskio–Korsakovo simfoninės siuitos „Šecherezada“ ištraukos. Koncertą ves ir arabų pasakų ištraukas skaitys aktorius Andrius Bialobžeskis. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninio dirigavimo katedros aspirantūroje prof. G. Rinkevičiaus klasėje studijuojantis perspektyvus dirigentas Ričardas Šumila. 

Rusų nacionalinės kompozitorių mokyklos tradicijų kūrėjas Nikolajus Rimskis – Korsakovas paliko nemažai simfoninių kūrinių, tačiau vienas populiariausių – aistringai žaižaruojanti ir jausmų pasaulį budinanti simfoninė siuita „Šecherezada“. Parašyti šį kūrinį kompozitorių įkvėpė arabų „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakos. Prisotinta egzotinių rytų nuotaikų ir rusų liaudies melodijų, N. Rimskio – Korsakovo „Šecherezada“ dėka savo muzikos grožio jau daugiau nei šimtmetį yra daugelio pasaulio orkestrų repertuaruose.  Kūrinys keturių dalių: I – „Jūra ir Sinbado laivas“, II – „Pasakojimas apie princą Kalandarą“; III – „Jaunasis princas ir jaunoji princesė“; IV – „Bagdado mugė“.

„Tai bus labai įdomus koncertas! „Šecherezada“ yra spalvingas ir iliustratyvus kūrinys. O kadangi šiame koncerte muziką jungsime su pasakomis, tai turėtų sudominti ir mažuosius klausytojus. Galvodami apie juos, „Šecherezados“ muziką mes kažkiek sutrumpinome. O kadangi kompozitorius šį kūrinį parašė be jokių tekstų, man teko, drįstu sakyti, nemažas darbas – susipažinti su daugiau nei penkiasdešimt arabų pasakų ir atrinkti vaikams tinkančius ir įdomiausius jų momentus. Jie ir bus perskaityti koncerte. Tikiuosi, kad vaikams tai patiks!  Juk visi yra girdėję apie Sinbado laivą ir jo keliones.” – teigė R. Šumila.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min