Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šios savaitės klube „Prie arbatos“ – dramaturgas Marius Ivaškevičius

Marius Ivaškevičius
Organizatorių nuotr. / Marius Ivaškevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Dramaturgą ir režisierių Marių Ivaškevičių galima būtų pavadinti svarbiausiu šio mėnesio kultūros žmogumi: jis pats tik ką pradėjo filmuoti savo pirmą pilnametražį filmą „Santa“, o po savaitės Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks jo pjesės „Išvarymas“ premjera, kurią stato Oskaras Koršunovas.

Susitikimas Menų spaustuvės Infotekoje, kurį ves teatro kritikas Vaidas Jauniškis, vyks šį ketvirtadienį, gruodžio 15 d., 18 valandą. Pokalbio tema – drama nuo Chabarovsko iki Londono.

Marius Ivaškevičius – aktyviausias ir šiuo metu bene garsiausias lietuvių dramaturgas, jo pjesės statomos ir Rusijos gilumoje, ir analizuojamos Londono „Royal Court“ teatre. Savo kūriniuose scenai jis peržiūri Lietuvos istorijos veikėjus ir kuria naujus.

Susitikimas bus reta proga sužinoti jo požiūrį į pjeses ir į jaunąją dramaturgiją, su dramos rašymu susijusias baimes. „Sunkiausia, – sako Marius, – parašyti pačius pirmus dialogus. Ir nors pjesė jau prieš tai būna kruopščiai apgalvota, ta jos pradžia – pati sunkiausia. Bet gal ir maloniausia. Panašiai su filmavimu. Nesvarbu, kaip detaliai esi pasiruošęs, pirmi filmavimo kadrai yra patys sudėtingiausi. Todėl svarbu neišsigąsti. Ir nesistengti mėgdžioti didžiųjų dramaturgų – iš to nieko gero niekada dar neišėjo.“

Visų jau įvykusių susitikimų vaizdo įrašus rasite interneto portale www.menufaktura.lt. Savo prisiminimais, mintimis ir įžvalgomis jau dalijosi Eglė Gabrėnaitė, Vladas Bagdonas, Eglė Špokaitė, Jonas Arčikauskas, Dalia Ibelhauptaitė, Gintaras Varnas.

Kitais metais susitikimai „Prie arbatos“ tęsis – sausio pabaigoje į Menų spaustuvės Infoteką ateis garsūs uostamiesčio aktoriai, bus progų susitikti ir su kitomis įdomiomis teatro asmenybėmis.

Projektą parėmė Kultūros rėmimo fondas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min