Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 10d. 15:04

Odė savo tapatumui – šokama ir apdainuojama spektaklyje „Alkis“

Ugnė Dievaityte
P.Seoane nuotr / Ugnė Dievaityte

Madride gyvenanti ir kurianti choreografė Ugnė Dievaitytė, Lietuvos publikai žinoma iš festivalio „Naujasis Baltijos šokis“, kuriame kartu su kolege iš Brazilijos Poliana Lima savo kūrybą pristatė dvejus metus iš eilės, pristato naujausią savo šokio spektaklį, odę trapumui ir savęs ieškojumi.

„„Alkis“ – tai bežodis jutiminis pasakojimas apie moterį, kuri trokšta surasti save.“, –intriguoja U.Dievaitytė. 

Pildau skrandį vietoj širdies, pildau rytojų ir užmirštu šiandieną, užpildau savo dieną veikla, savo smegenis informacija, užtemdau savo akis spinduliuojančiu ekranu ir užmirštu savo būtį. Ir net tada, kai visko jau perdaug, vistiek trūksta, vistiek jaučiuosi alkana.

Vedama poreikio suvokti savo trapią ir neapčiuopiamą esmę, atsiduria savo identiteto paieškų kelyje. Bando įsivilkti į tūkstančius skirtingų dydžių, spalvų ir stilių drabužių, neriasi iš vieno tapatybės kailio į kitą siekdama suprasti ir patirti savąją būtį.

Ugnės Dievaitytės nuomone, pagrindinis spektaklio temo motyvas remiasi priešprieša tarp alkio ir sotumo, alkio ir persisotinimo:

„Pildau skrandį vietoj širdies, pildau rytojų ir užmirštu šiandieną, užpildau savo dieną veikla, savo smegenis informacija, užtemdau savo akis spinduliuojančiu ekranu ir užmirštu savo būtį. Ir net tada, kai visko jau perdaug, vistiek trūksta, vistiek jaučiuosi alkanas. Ko po velniais trūksta?“

„Alkis“ kurtas bendradarbiaujant su ispanų operos soliste Rosa Miranda ir kompozitoriumi Ignacio Torrecillas. Spektaklio premjera vyks Vilniaus Menų spaustuvėje.

Susilies judesys ir balsas

Spektaklio pagrindą sudaro vienoje erdvėje susiliejantys judesys ir balsas. Dviejų atlikėjų, šokėjos ir daininkės, skrtumai papildo vienas kitą: išvystytas soprano balsas, atitolęs nuo populiaraus dainavimo savąja tesitūra ir vibrato, charakterizuojamas klasikiniu bei lyriniu stiliais, o išlavintas judesys, neatpažįstamai pakeičiantis kūną, atskleidžiantis skirtingus jo veidus ir reljefus, apibrėžiamas šiuolaikinio ir avangardinio šokio kontekste.

Šios dvi skirtingos išraiškos formos žaidžia tarpusavyje, kontrastuoja, įsismelkia viena į kitą taip suteikdamos gyvybę „Alkiui“.

Šiuolaikinio šokio spektaklio „Alkis“ premjera – gruodžio 17d. 19:00val., Menų spaustuvėje. Bilietus platina TIKETA

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min