Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statkevičius kuria drabužius Woodžio Alleno pjesei

Juozas Statkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Juozas Statkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau seniai nerimo žiniasklaida ir netilo kalbos, kad Lietuvoje bus statoma V. Aleno (Woody Allen) pjesė. Pagaliau ši informacija oficialiai patvirtinama! Balandžio 1, 2, 3 ir 4 dienomis Lietuvos žiūrovai pirmą kartą galės išvysti ekscentrišką, provokuojančią, stilingiausią 2010 metų „Domino“ teatro premjerą „Nuodėmių miestas“, pastatytą pagal genealiojo Vudžio Aleno pjesę!

Griežti Aleno agentūros reikalavimai

Vudžio Aleno pjesė, įspūdingi Juozo Statkevičiaus kostiumai, žymiausi Lietuvos aktoriai – tokios premjeros „Domino“  teatras Lietuvos žiūrovams dar niekada nebuvo pristatęs. Galimybę statyti šią pjesę „Domino“ teatro atstovai išsikovojo po bemaž dvejų metų derybų –  Jungtinėse Amerikos valstijose įsikūrusi V. Aleno agentūra kelia itin aukštus reikalavimus. Iki šiol Baltijos šalyse išduotos tik dvi licencijos, suteikiančios teisę statyti šią intriguojančią komediją. Be to, atsižvelgiant į išduotos licencijos ribojimus, „Nuodėmių miestas“ Lietuvoje bus rodomas tik tiek kartų per metus, kiek yra numatyta sutartyje su minėtąja agentūra.

Spektaklyje – Juozas Statkevičius!

Vudžio Aleno agentūra, kruopščiai prižiūrinti kiekvieną spektaklio statymą, į Lietuvą atsiųs savo agentą, įvertinsiantį ir prižiūrėsiantį „Nuodėmių miesto“ kūrimo procesą. „Domino“ teatras taip pat yra įpareigotas spektaklyje atskleisti Niujorko autentiką, miesčionišką metropolio dvasią, o aktorių kostiumai turi būti kuriami, atsižvelgiant į šiuolaikines Niujorko aukštosios mados tendencijas. Dėl pastarojo reikalavimo „Domino“ teatro atstovai tikina esą ramūs, nes prisikalbino geriausią iš geriausių – dizainerį Juozą Statkevičių. Kostiumų dailininko, kuris savo kolekcijas pristato ne tik Europoje, bet ir už Atlanto, kūrybinės fantazijos, skirtos spektakliui „Nuodėmių miestas“, išliks paslaptimi iki pat premjeros...

Autentiški Niujorko garsai

„Ruošiame unikalų projektą, dėl kurio labai ilgai derėjomės, keliavome į Jungtines Amerikos valstijas ir turėjome įvykdyti gausybę licencijas išduodančios agentūros reikalavimų. Didžiuojamės, kad prie mūsų kūrybinės „Nuodėmių miesto“ komandos prisijungė ir išskirtinai talentingas aukštosios mados dizaineris, kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius. Kartu su žymiais aktoriais (dėl kurių apsispręsta tik gavus detalias V. Aleno agentūros rekomendacijas), Juozu Statkevičiumi, visa kita pagalba iš Niujorko bei „Auksinio kryžiaus“ laureatu, dailininku Gintaru Makarevičiumi, esu tikras, kad pastatysime ypatingą spektaklį“, – teigia „Domino“ teatro vadovas Egidijus Baranauskas.

Kūrėjai premjerai ruošiasi ypatingai kruopščiai. Stilingiausios komedijos „Nuodėmių miestas“ rengėjai iš Lietuvos jau lankėsi Niujorke tam, kad spektaklyje kuo gyviau, ekspresyviau ir kartu natūraliau galėtų perteikti niekada nemiegančio, nuo garsų ir žmonių jūros 24 valandas per parą vibruojančio miesto autentiką. Žiūrovus neišvengiamai nustebins specialiai spektakliui įrašyti Niujorko garsai...

Režisierius – diplomuotas psichoanalitikas

Pasak psichologinės komedijos režisieriaus Olego Šapošnikovo, siužetas gali pasirodyti banalus tik iš pirmo žvilgsnio.

„Šis spektaklis nėra melodrama – tai tikrų tikriausia komedija, kurioje nėra moralizavimo ir kurią žiūrėdamas kiekvienas žiūrovas gali prieiti prie individualių išvadų. „Nuodėmių mieste“ užverda ne meilės trikampis, o tikrų tikriausia meilės pentagrama. Gyvename narcisizmo epochoje, kurioje didžiausią meilę jaučiame ne kitam žmogui, o savajam ego. Žmonės ignoruoja jausmus ir tarpusavio santykius. Pagal Vudžio Aleno pjesę pastatytas spektaklis „Nuodėmių miestas“ – tai komedija apie dalykus, kuriuos žmonės linkę nutylėti, neišsakyti garsiai. Tačiau, jei pjesėje aptariami jausmai ir išgyvenimai dar mus jaudina, o galbūt net šokiruoja, vadinasi, kelyje į savęs pažinimą apie tai kalbėti vis dar verta“, – sako spektaklio režisierius.

Režisieriui spektaklis artimas dėl to, kad jis pats turi psichoanalitiko diplomą, yra dirbęs psichoanalitiku. Spektaklyje bus nemažai profesinės autentikos ir tiesos apie maištingą žmogaus prigimtį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min