Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šv. Kristoforo orkestro koncerte – romantiškos žiemos sutiktuvės

Koncerte skambės Loretos Batkevičiūtės balsas
Organizatorių nuotr. / Koncerte skambės Loretos Batkevičiūtės balsas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasitikite žiemą kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru! Jaukiame koncerte, kuris vyks gruodžio 1-ąją 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, įsitikinsite, jog net ir šaltasis metų laikas turi nepakartojamos romantikos.

Kolektyvas, vadovaujamas charizmatiškojo bei niekuomet idėjų nestokojančio prof. Donato Katkaus, nepaliauja stebinti koncertinių programų įvairove, turtinga ne tik retai skambančiais opusais, bet ir iškiliausiais šių dienų solistais.

Šiame koncerte skambės dviejų solisčių – soprano Loretos Bartkevičiūtės (Austrija) ir mecosoprano Ritos Preikšaitės balsai. Žavios dainininkės atliks  galantiškosios epochos italų kompozitoriaus Giovanni Battista Pergolesi muzikinę misteriją Stabat Mater, ypatingai tinkančią bažnytinei erdvei. Prisiminti legendomis apipintą Adomo Mickevičiaus asmenybę pakvies Broniaus Kutavičiaus kūrinys Trys Adomo Mickevičiaus sonetai, o populiarusis JAV kompozitoriaus Samuelio Barberio Adagio styginiams nepaliks nei vieno abejingo. Būtent šio kūrinio skambesys, anot muzikos kritiko Alexanderio J.Morino, retai palieka sausas akis. Galėsime gėrėtis ir žinomo operos Carmen kūrėjo Georg Bizet magiškais Andantino garsais, o romantinį polėkį vainikuos Jeano Sibeliuso Rakastava (Mylintysis) ir Antonino Dvořáko bei  Edvardo Griego miniatiūros.

Jau 17 metų gyvuojantis Šv. Kristoforo kamerinis orkestras garsina Vilniaus miestą ir su kaupu pateisina Šv. Kristoforo – Vilniaus miesto globėjo – vardą. Anot legendos, Šv. Kristoforas, gyvenęs prie upės, ant savo pečių perkeldavo žmones į kitą krantą. Taip ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras – nepailsta „nešti“  savo klausytojų į kitą, muzikos lobių kupiną krantą.

Koncertas „Žiemos romantika“ vyks gruodžio 1 d., ketvirtadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje  (Vilniaus g. 30, Vilnius).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min