Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tapytojas pristato šios vasaros įkvėptą parodą

Tapytojo Sauliaus Dastiko paroda „Vasaros atvirumas“
Organizatorių nuotr. / Tapytojo Sauliaus Dastiko paroda „Vasaros atvirumas“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje galerijoje „Actus magnus“ liepos 14 d., trečiadienį, 18 val. bus atidaryta tapytojo Sauliaus Dastiko paroda „Vasaros atvirumas“. Paroda vyks iki liepos 20 d.

Kaip sufleruoja pavadinimas „Vasaros atvirumas“, eksponuojamų paveikslų tema – vasara. Autorius šiemet sudalyvavo keliuose pleneruose, kur intensyviai kūrė.

„Gamta visą laiką atvira, kalbanti su žmogumi, nesvarbu, koks metų laikas, – sako tapytojas Saulius Dastikas. – Tačiau vasarą jos gyvybingumas pasiekia maksimumą.“

Patirtus išgyvenimus, stebint gamtą, dailininkas įamžino ekspresyviais potėpiais. Menininkas nesiekia tiksliai atkurti gamtovaizdžių, kad jie būtų atpažįstami, ji domina perteikti nuotaikas, emocijas, kurios kyla žvelgiant į juos. Dar viena tema, kuri patraukė parodos autorių – kaimo žmonių charakteris. Plenerų metu jis pastebėjo, kad jie dažnai labiau konservatyvūs, tačiau jei sugebi „prakalbinti“, sutiksi ypač atvirų ir nuoširdžių asmenybių.

Parodos tema „Vasaros atvirumas“ bus išsaugota ir eksponuojant paveikslus – tapytojo darbai kabos ne tik galerijoje, bet ir lauke – galerijos kieme... Kaip sako galerijos direktorė Jolita Zykutė, „gerą vasarišką orą galima išnaudoti ne tik džiaugiantis galimybe pabūti prie ežerų ar jūros, bet ir „kultūriniams tikslams“ – t.y. pasinaudoti unikalia proga pamatyti paveikslus atvirame ore ir natūraliame apšvietime (kur jie buvo įkvėpti ir kuriami), o ne uždaroje patalpoje“.

Saulius Dastikas gimė 1971 m. Kėdainiuose. Baigė bakalauro ir magistro studijas Šiaulių universiteto dailės fakultete. Įgijęs dailės pedagogo specialybę, Saulius Dastikas vienos iš stažuočių Danijoje metu 1999 m. atrado savo tikrąjį pašaukimą – tapybą. Iš pradžių pradėjęs kurti vardan savo malonumo ir paveikslus išdovanodavęs draugams, jis sulaukė Danijos galerininkų dėmesio ir pasiūlymo eksponuoti savo darbus.

Menininkas daugiausiai eksponavosi Danijos galerijose (įsimintiniausios parodos buvo surengtos Odensės galerijoje „Rasmus“, Leso galerijoje „Anie Julie“, Pandrupo galerijoje „Radhusgarden“, Alborgo galerijoje „Wolfsen“), tačiau pastaruoju metu autorius vis labiau įsilieja ir į kultūrinį gyvenimą Lietuvoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min