Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tautų mugė“ į Vilnių sukvies beveik 20 skirtingų kultūrų atstovų

Tautų mugės dalyviai Austrijoje
AIESEC nuotr. / Tautų mugės dalyviai Austrijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 8 d. Vilniaus prekybos centre „Panorama“ šurmuliuos beveik 20 įvairių kultūrų atstovų, kurie vilniečiams pristatys savo šalių nacionalinius valgius, papročius, tradicijas, dainas ir šokius. Pagrindinis renginio tikslas – skatinti visuomenės tarpkultūrinį jautrumą ir laužyti neigiamas nuostatas apie kitas tautas.

Siekdama didesnio kultūrų pažinimo ir artimesnio dialogo, didžiausia tarptautinė jaunimo organizacija AIESEC pirmą kartą Vilniuje surengs „Tautų mugę“. Šis renginys supažindins visuomenę su kitų tautų kultūra iš arčiau. „Tautų mugėje“ vilniečiai galės iš arčiau susipažinti su Afrikos, Indijos, P. Korėjos, Švedijos, Vengrijos, Lenkijos, Graikijos, Portugalijos, Čekijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Turkijos, Ispanijos bei kitų šalių kultūromis.

„Renginyje dalyvaujančios tautos turės galimybę pristatyti savo kultūrą tokią, kokia ji iš tikrųjų yra, atskleisti gražiąsias šalies puses, susipažinti su kitų tautų atstovais bei rasti panašumų ar skirtumų, – sakė renginio organizatorius Gražvydas Šedys, tęsdamas apie naudą svečiams. – Verta ateiti ir pasinaudoti galimybe neišvykstant iš savo miesto prisiliesti prie keliolikos šalių tradicijų, išgirsti ne tik pagrindinių faktų, bet ir intriguojančių istorijų apie įvairiausias kultūras ir patiems jomis pasidalinti. Rėmėjai jau paruošė prizų aktyviausiems žaidimuose ir viktorinose dalyvausiantiems žmonėms.“

Renginiai kaip šis organizuojami ne vienoje šalyje ir didesniais mastais. Madis Välja, Tautų mugę organizavęs Estijoje prieš kelias savaites, džiaugėsi tautų atstovų gausa ir žmonių aktyvumu: „Susirinko 36 tautų atstovai, juos aplankė ir veiklose dalyvavo apie 700 žmonių, dar daugiau stebėjo iš kitų prekybos centro vietų.“

„Tautų mugė“ – tai renginys, kurio pagrindiniai dalyviai bus tautų atstovai bei lietuviai, kuriems įdomu daugiau sužinoti, paragauti, pajausti ir sulaužyti galiojančius stereotipus apie šalis ir jų piliečius“, – pasakojo renginio organizatorė Greta Autukevičiūtė.

AIESEC yra 110 pasaulio šalyse veikiantis tarptautinis tinklas jauniems žmonėms, siekiantiems išnaudoti ir tobulinti savo žinias bei įgūdžius, taip prisidedant prie valstybės ir visuomenės vystymosi.

KAS? „Tautų mugė“; KUR? PC Panorama, Vilnius; KADA? Balandžio 8 d. 15–19 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min