Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trečias elementas bohemiečių ir „Silence“ projekte – 3D vaizdai ir netikėta erdvė

Few Nolder ir Jeronimas Milius
Gedmanto Kropio nuotr. / Few Nolder ir Jeronimas Milius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į bohemiečių operos ir „Silence“ elektronikos tandemą įsiveržė trečioji dimensija – 3D projekcijos ir alternatyvios meno erdvės. Vaizdo architektų komanda „Pimp my SCREEN Studio“ ruošiasi pirmą kartą gyvai improvizuoti ant loftų sienų kartu su elektroninės muzikos kompozitoriais ir klasikinės operos atlikėjais.

Jų videoprojekcijos sukurs vaizdo reginį bohemiečių ir „Silence“ elektroninės operos fantazijai „XYZ“, kuri rugsėjį debiutuos Vilniaus loftuose ir Klaipėdos „Švyturio menų doke“.

„Mes esame būtent ta „Z“, kuri operos „X“-ui ir elektronikos „Y“-ui leis galutinai pasiekti projekto režisierės Dalios Ibelhauptaitės iškeltą tikslą – funky, sexy, cool“, – kalbėjo „Pimp my SCREEN Studio“ direktorius ir pagrindinis idėjų generatorius Adomas Bulavas. 

Dirbę su alternatyvia, elektronine ir roko muzika, šį kartą jie pasiruošę priimti klasikinės muzikos iššūkį.

„Pasitelkę fantaziją ir kūrybiškumą galime erdvėje panardinti žiūrovą į sunkiai suvokiamas iliuzijas – nesvarbu, ar tai vyksta ant pastato paviršiaus, lofto sienos ar batų dėžės“, – sako A.Bulavas. 

Pirmiausia „Pimp my SCREEN Studio“ 3D projekcijos atsidurs ant menų fabriko „LOFTAS“ sienų Vilniaus Naujamiestyje. Buvusi „Elfos“ magnetolų gamykla jau yra mačiusi daug Viktoros Diawaros organizuotų originalių vakarėlių, tačiau alternatyvi meno erdvė dar daugelio neatrasta, ypač klasikinės muzikos gerbėjų.

„Silence“ narys Few Nolder sako, kad lofte jaučiasi kaip namie.

„Yra tekę gyveni loftuose. Tas jausmas padeda, nes kiekvieną dieną dirbant su operos muzika pilna netikėtumų – turime rasti simbiozę tarp klasikos ir moderno, dėl to reikalingi netikėti muzikiniai sprendimai“, – sako Few Nolder.

Kartu su juo ruošdamasis bendram pasirodymui loftus aplankė ir Jeronimas Milius. Jam pasirodė sunkiau ne pakeisti tradicinę teatro erdvę, bet iš naujo prisiminti operos dainavimo techniką.

„Jaučiuosi išėjęs iš pasitikėjimo savimi zonos ir tenka paprakaituoti, kad padaryčiau taip, kad man pačiam patiktų. Tačiau jau esu girdėjęs nuotrupų to, kaip viskas skambės – tai net pranoko mano lūkesčius!“, – sakė J. Milius.

Pirmasis „XYZ“ pasirodymas rugsėjo 9 d. įvyks Vilniuje, Menų fabrike „Loftas“, o rugsėjo 11 d. keliaus į  Klaipėdos „Švyturio menų doką“. Bilietus galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose.

„XYZ“ projektas bus remiamas privačiomis lėšomis. Mecenatas – Evli; generaliniai rėmėjai – Lietuvos Rytas, Danske Bankas, MIX Alita, Lietuvos Ryto Televizija, Raidla Lejins & Norcous, Bilietai.lt, lrytas.lt; partneriai – Moteris, moteris.lt, F.Telier, RGB, Bosanova, TBWA/Vilnius, Amstudio, Sapnų Sala, Star1, Zip FM, LOFTAS, Cyclopes, Moller Auto, 370 Vilniaus Diena.

Apie bohemiečius

Bohemiečiai – veržlus ir laisvas kūrybinis reiškinys. Savo šeimos nariais bohemiečiai vadina šimtus žmonių. Ne tik tuos, kurie vaidina scenoje, groja orkestre ar dainuoja chore, bet ir visus, kurie savo darbais ir idėjomis dirba tam, kad spektakliai vyktų ir šis sambūris gyvuotų. Kolektyvas per keturis metus pritraukė daugiau nei 100 tūkst. žiūrovų.

Apie „Silence“

Tai vardas, suvienijęs bene talentingiausius Lietuvos jaunosios kartos elektroninės muzikos kūrėjus ir atlikėjus. Jų kuriama išskirtinio skambesio muzika keičia šiandieninės Lietuvos garsinį peizažą, o gyvi pasirodymai naujais ir netikėtais aspektais apjungia garsą ir vaizdą, koncertą ir vakarėlį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min