Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tuberkulioze sergančių vaikų gyvenimas įamžintas knygoje ir filme (nuotraukos)

Pristatymo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Fondo „Saulės smiltys“ vadovė Roberta Burinskaitė (pirma iš kairės) ir fondo steigėja Marija Dubickienė (antra iš kairės)
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio vakarą kino teatre „Pasaka“ buvo pristatyta projekto „Ligoninė ligoniukų akimis“ kulminacija – šio projekto pabaigoje išleista knygelė vaikams bei filmas apie tuberkulioze sergančius ligoniukus.

Šį projektą liepos mėnesį ėmė įgyvendinti labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ ir interneto portalas www.aukok.lt. Pagrindinis projekto tikslas – kurti prasmingesnį, įdomesnį tuberkulioze sergančių vaikų laisvalaikį bei šviesti visuomenę apie ligą bei jos gydymą.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais fondo „Saulės smiltys“ komanda lankėsi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių ligoninėse, kuriose gydomi tuberkulioze sergantys vaikai. Jie buvo mokomi piešti, fotografuoti, filmuoti, lankstyti origami, juos taip pat džiugino baikerių, lėlių teatro ir kitokios programos. Visą šią akciją vainikavo išleista edukacinė knygelė vaikams ir filmas apie mažuosius ligoniukus.

„Džiaugiuosi, kad patikėjote jaunų žmonių mintimi, jaunų žmonių idėja. Mes tai darome ne dėl savęs, mes darome dėl vaikų“, – pristatymo metu kalbėjo fondo „Saulės smiltys“ vadovė Roberta Burinskaitė.

Renginyje pristatytoje knygelėje vaikams suprantama forma pateikiama informacija apie tuberkuliozę, įvairių smagių užduočių, galvosūkių, todėl projekto organizatoriai tikisi, kad šis leidinys bus įdomus ne tik mažiesiems ligoniukams, bet ir plačiąjai auditorijai.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Pristatymo akimirka
Knygelė „Ligoninė ligoniukų akimis“

Su knygele platinamame dokumentiniame filme užfiksuotas tuberkulioze sergančių vaikų gyvenimas ligoninėje, jų išgyvenimai, jausmai. Vaikų veidų filme nematyti – ne su visais jų tėveliais pavyko susitarti ir gauti leidimą filmuoti, nes kai kurių tėvai yra asocialūs, o kai kurie filme įamžinti vaikai tėvelių neturi. 

„Tikiuosi, filmas sujaudins net užkietėjusio žmogaus širdelę“, – vylėsi R.Burinskaitė.

Vienas pagrindinių filmo veikėjų Kornelijus džiaugiasi, kad jau pasveiko ir jo greitai iš ligoninės ateis pasiimti mama. R.Burinskaitė atskleidė liūdną tiesą, kad iš tiesų Korenelijus neturi tėvelių, o mama vadina vaikų globos namų auklėtoją.

Projekto organizatorių teigimu, knygutę su joje prisegtu filmo įrašu bus galima įsigyti ir tuo pačiu paaukoti fondui kavinėse „Vero Cafe“, nuotykių parke „One“ ir galbūt viename iš didžiųjų prekybos centrų tinklų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min