Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Varėnoje vyks respublikinės ristūnų žirgų lenktynės

Žirgų lenktynės
Organizatorių nuotr. / Žirgų lenktynės
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas neturėjo galimybės pamatyti žirgų lenktynes Sartuose, šiemet turi puikią progą eikliausius Lietuvos ristūnus išvysti Varėnoje.

Šį sekmadienį, vasario 21 d., 14 val. ant Varėnos tvenkinio, kurį varėniškiai vadina „jūra“, vyks respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Varėna 2010“. Jas organizuoja Varėnos rajono savivaldybė ir VšĮ „Respublikinė lenktyninių žirgų lyga“.

Šiose lenktynėse bus organizuojami šeši važiavimai, kuriuose varžysis 25 vadeliotojai ir 35 ristūnai iš Ukmergės, Širvintų, Panevėžio, Alytaus, Lazdijų ir Varėnos.

Pasak VšĮ „Lietuvos Respublikinė lenktyninių žirgų lyga“ direktoriaus, varėniškio Stasio Kėrio, kuris dalyvauja ir laurus skina daugumoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų žirgų lenktynių, džiugu, kad šiemet po daugiau kaip dešimties metų pertraukos Varėnoje vėl rengiamos žirgų lenktynės. „Malonu, kad šiemet jas leidžia surengti pati gamta. Juk hipodromo iki šiol neturime, nors ir auginame vienus eikliausių ristūnų. Norėtųsi, kad Varėnoje, kaip ir Sartuose, lenktynės irgi taptų tradicinėmis. Na, o šiose, žinoma, tikiuosi pergalės“, – sakė S.Kėrys.

Sartų žirgų lenktynėse praėjusiais metais S.Kėrys iškovojo Didįjį prizą, o šiemet užėmė antrąją vietą. Varžybose Varėnoje dalyvaus septyni S.Kėrio žirgyne treniruojami žirgai.

Pirmą kartą žirgų lenktynės Varėnoje buvo suorganizuotos 1984 m., o paskutinį – 1996 metais.

Varėnos rajono savivaldybės meras Vidas Mikalauskas sako, kad žirgų lenktynes Varėnoje skatina rengti puikūs ir stabilūs Varėnos krašto vadeliotojų laimėjimai respublikinėse ir tarptautinėse varžybose.

„Šiandieniniame gyvenime žirgo ir žmogaus vienybė bene labiausiai atsiskleidžia žirgų lenktynėse – vienintelėje sporto šakoje, kurioje žmogus pergalei pasiekti gali suvienyti jėgas su galingu ir grakščiu augintiniu. Šios varžybos turėtų padėti mums, varėniškiams, atkreipti Žemės ūkio ir Ūkio ministerijų dėmesį, kad Varėnos ristūnų sporto entuziastams būtinai reikia savo žirgams treniruočių ir varžybų vietos – hipodromo“, – įsitikinęs rajono vadovas. Jis lenktynių žiūrovams linki įspūdingo reginio, azartiškų akimirkų ir geros nuotaikos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min