Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus paveikslų galerijoje – Marijos Remienės knygos „JAV lietuvių kultūros keliuose“ pristatymas

Marija Remienė pristato naują knygą.
Knygos viršelis / Marija Remienė pristato naują knygą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos dailės muziejus rugsėjo 27 d. 18 val. kviečia į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatės Marijos Remienės Lietuvoje išleistos knygos „JAV lietuvių kultūros keliuose“ pristatymą ir pokalbį su iš JAV į Lietuvą atvykusia knygos autore.

Vakaro metu bus pristatytas poeto Maironio gimimo 150 metų jubiliejaus programai į Lietuvą iš Čikagoje leidžiamo laikraščio „Draugas“ būstinės atvežtas lietuvių tautos dainiaus Maironio portretas, kurį 1924 m. nutapė dailininkas Jonas Šileika.

M.Remienės pristatomos knygos redaktorė – Audronė Viktorija Škiudaitė, knygos maketą sukūrė Daumantas Girininkas.

M.Remienė gimė ir užaugo Musninkuose, Ukmergės apskrityje, 1944 m. su šeima pasitraukė į Vokietiją, 1949 m. emigravo į JAV, studijavo verslo administravimą, 35 metus dirbo draudimo srityje. Išauklėta katalikiška dvasia ir Nepriklausomos Lietuvos idealais, ji visą gyvenimą dirba lietuvybės ir Lietuvos labui. Nuo 1954 m. įsijungusi į JAV Lietuvių bendruomenę, M.Remienė jau šeštą dešimtmetį vadovauja labai svarbių išeivijos institucijų finansavimą organizuojantiems fondams, komitetams, taryboms.

Kaip talentinga vadybininkė M.Remienė nuo 1979 m. profesionaliai organizuoja jos su bendraminčiais įkurtą dienraščio „Draugas“ fondą. Ji yra taip pat „Draugo“ leidėjų tarybos lyderė, inicijuojanti ir vykdanti svarbiausio išeivijos leidinio ir jo kultūrinio priedo specialiųjų spaudinių sudarymo ir finansavimo programas.

Daug svarių darbų M.Remienė atliko ir Lietuvių fondo veikloje, nuo 1974 m. eidama valdybos pirmininkės ir įvairių komisijų pirmininkės pareigas. Tris kadencijas M.Remienė (1998–2007 m.) vadovavo JAV lietuvių Kultūros tarybai, kuri intensyviai rengė koncertus, parodas, literatūros vakarus, leido knygas, sugrąžino į Lietuvą dailės kūrinių kolekcijas.

Be Lietuvos valstybinių apdovanojimų, Marija Remienė yra taip pat apdovanota Jono Pauliaus II medaliu „Pro Ecclesia et Pontifice“, Lietuvos Laisvės Kovos sąjūdžio „Pasipriešinimo dalyvio kryžiumi“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min