Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 6d. 10:58

Vilniuje atidaroma Pasaulio spaudos fotografijos darbų paroda

Fotografijų konkurso "World Press Photo" geriausia nuotrauka pripažinta amerikietės fotografės Jodi Bieber žurnalui "Time" sukrečia
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Fotografijų konkurso „World Press Photo“ geriausia nuotrauka pripažinta amerikietės fotografės Jodi Bieber žurnalui „Time“ sukrečia

Nuo birželio 7 dienos sostinės Lukiškių aikštėje bus eksponuojami pripažinti Pasaulio spaudos fotografijos darbai.

Paroda Lietuvoje pristatoma Karališkosios Nyderlandų ambasados pastangomis bendradarbiaujant su Lietuvos Užsienio reikalų ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybe. Šiuo įvykiu bus minimas Lietuvos ir Nyderlandų diplomatinių ryšių atkūrimo dvidešimtis. Tuo pačiu vyks Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) rengiama konferencija „Žurnalistų saugumas ESBO regione“. Konferencija įvyks Vilniuje birželio 7-8 dienomis.
Pasaulio spaudos fotografijos darbų konkursas buvo pradėtas rengti Nyderlanduose prieš 56 metus. „World Press Photo“ organizacija yra žinoma kaip didžiausio ir prestižiškiausio kasmetinio pasaulio spaudos fotografijos darbų konkurso organizatorė. Fotografijos, nugalėjusios konkurse, yra surenkamos į keliaujančią parodą, kurią pamato daugiau kaip du milijonai lankytojų 45 pasaulio šalyse.
„World Press Photo“ siekia ne tik skatinti laikytis aukštų profesinių standartų žurnalistinėje fotografijoje, bet taip pat prisidėti prie nesuvaržytos informacijos sklaidos. Drąsūs vyrai ir drąsios moterys, kurie fiksuoja įvykius, formuojančius mūsų šiuolaikinį pasaulį, yra mūsų akys ir jie yra pasiryžę aukotis, kad pasidalintų tuo, ką mato, su mumis. 2008 metų Pasaulio spaudos fotografijos darbų konkurso nugalėtojas Timas Hetheringtonas yra pasakęs, kad jam „vaizdavimo galia yra ne tame, kas vaizduojama, bet tame gebėjime apjungti mus kaip žmones“. Timas Hetheringtonas ir jo kolegos Chrisas Hondrosas bei Antonas Hammerlas buvo nužudyti balandžio mėnesį Libijoje reportažo metu.
Oficialus parodos atidarymas – birželio 6 d. 16.00 val. Lukiškių aikštėje. Parodą atidarys Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, Nyderlandų ambasadorius Joepas Wijnandas ir Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min