Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje Bernardas Allisonas pristatys juodojo bliuzo dozę

Bernardas Allisonas
Organizatorių nuotr. / Bernardas Allisonas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Tai tikrojo didžiojo bliuzo atlikėjas, kuriam priklauso ne tik dabartis, bet ir ateitis, nes jis juodojo bliuzo tradicijas perteikia labai moderniai, – sako bliuzo žinovas, RELAX FM laidų vedėjas Andrius Sudikas. – Mes nespėjome išvysti ir išgirsti Lietuvoje amžinatilsį didžiojo Lutherio Allisono (Luther Allison), bet turim fantastišką galimybę pabuvoti jo sūnaus koncerte. Drįsčiau sakyti, jog šios garsios juodaodžių muzikantų šeimos atvejis – retas dalykas, kai sūnus savo pasiekimais nenusileidžia tėvui.“

Bernardas Allisonas yra tiesiog gimęs atlikti bliuzą bei sugebantis puikiausiai interpretuoti funky, roką, R&B bei daug kitų muzikos stilių. Jis – bliuzo legendos Lutherio Allisono sūnus – puikus gitaristas, ryškiausia naujos bliuzo kartos žvaigždė, nepriekaištingai apjungianti tradicines ir šiuolaikines muzikos sroves.

Gimusį 1965–tųjų lapkričio 26–tą dieną, jauniausiąjį iš devynių vaikų, Bernardą Allisoną į muzikos bei elektrinės gitaros garsų pasaulį atvedė jo tėvas. Groti Bernardas pradėjo būdamas dešimties, o su garso įrašų studija susipažino dar po trejų metų, kai kartu su tėvu įrašinėjo plokštelę Peorijoje (Ilinojaus valstija).

„Besimokydamas pradinėse klasėse, grojau vidurinės mokyklos džiazo grupėje. Visi manė, kad pažįstu natas, tačiau aš tik apsimetinėjau, kad man leistų groti...“, – prisimena jis.

Baigęs vidurinę, Bernardas Allisonas trejus metus grojo Koko Taylor grupėje „Blues Machine“, vėliau – Willie Dixono (Willie Dixon) grupėje „Blues All–Stars“. 1980–aisiais dalyvavo gastrolėse kartu su Johnny Winteriu (Johnny Winter) bei mokėsi muzikavimo paslapčių iš Stevio Ray Vaughano (Stevie Ray Vaughan).

Įgijęs patirties, 1989–siais Bernardas persikelia gyventi į Paryžių, kad galėtų groti kartu su ten gyvenančiu ir koncertuojančiu savo tėvu. 1990–taisiais jis įrašė savo pirmąjį solinį albumą skambiu pavadinimu „The Next Generation“.

1999–taisiais, praėjus dvejiems metams po tėvo mirties, Bernardas nusprendė sugrįžti į Valstijas ir karjerą tęsti gimtinėje. Grįžęs į Ameriką, B.Allisonas pasinėrė į naujas bliuzo sroves, kartu su tokiais jaunais atlikėjais kaip Jonis Langas (Johnny Lang), Kenis Waynas Šepherdas (Kenny Wayne Shepherd) ir kt. Kasdieninis darbas ir daugybė koncertinių turų suteikė Bernardui pasaulinę šlovę.

Nuo vėžio miręs Lutheris Allisonas skatino savo sūnų kurti tokią muziką, kurią jis pats norėtų groti. „Prieš man įrašant savo pirmąjį albumą, tėvas sakė: „Nebijok peržengti bliuzo ribų, neleisk savęs įsprausti į rėmus, kaip atsitiko man“.

Nors B.Allisonas ir laikosi šeimos tradicijų, tačiau yra ne toks, koks buvo jo tėvas.

„Jaučiuosi labai pamalonintas, kai žmonės lygina mano muziką su jo muzika, tačiau aš esu kitos kartos atlikėjas, – pabrėžia Bernardas. – Visiems sakau, kad nesu bliuzmenas – esu muzikantas.“

Kaip ir jo tėvas, savo koncertų metu jis stengiasi sudominti pačius įvairiausius klausytojus. Bernardas iš tėvo paveldėjo sugebėjimą užburti publiką, tačiau nėra antrasis JIS – Bernardas pats sau skinasi kelią, kurdamas savąjį stilių, įtakojamą tradicinių ir naujųjų bliuzo srovių.

Vienintelis Baltijos šalyse Bernardo Allisono ir jo grupės pasirodymas vyks 2010 m. vasario 6 dieną Vilniuje, klube „New York“. Tai bus jau antrasis šio unikalaus atlikėjo pasirodymas Lietuvoje po 5 metų pertraukos. Juodasis gitaros monstras sugrįžta su nauja energija! Bilietus į šį renginį galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min