Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 30, 21:53

Vilniuje pirmą kartą įteikti „Metų kultūros mecenatų“ ženklai

Prasidėjus vieno garsiausių Lietuvos diplomatų, filantropų ir mecenatų, kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio metams, sausio 30 dieną Vilniuje verslo atstovams pirmą kartą įteikti Kultūros ministerijos specialiai Lietuvos mecenatams sukurti "Metų kultūros mecentų" ženklai.
2014 metų mecenatai
2014 metų mecenatai

Lietuvoje norisi prikelti senas tradicijas, kai valstybė vertino mecenatus, mokėdavo juos pagerbti ir skatinti

Kultūros ministras Šarūnas Birutis sako, jog šie metai yra ypatingi Lietuvos kultūros ir verslo bendradarbiavimui – bus  pradėta įgyvendinti kultūros mecenatystės strategija. 

"Turime ne tik įvertinti ir padėkoti tiems, kurie negaili nei laiko, nei lėšų, kad menas ir kūryba žengtų pirmyn, – sako Š.Birutis, – apie mecenatystės strategijos rengimą pradėjau kalbėti tik įžengęs į Kultūros ministeriją, nes būdamas versle ir vėliau dirbdamas ES Parlamente mačiau, kokią vietą šalies kultūriniame gyvenime užima verslas. Todėl ir Lietuvoje norisi prikelti senas tradicijas, kai valstybė vertino mecenatus, mokėdavo juos pagerbti ir skatinti. Svarbu ir tai, kad Metų kultūros  mecenatams ženklai teikiami tradiciniame “Metų Gazelės” verslo apdovanojimų renginyje ir tampa pavyzdžiu jaunam, besistiebiančiam ir veržliam verslui".

2014 Metų kultūros mecenatų ženklai įteikti:

  1. Ramūnui Karbauskiui už suteiktą paramą projektams, kūrusiems Naisių bendruomenės gerovę;
  2. Sauliui Karosui už ilgametį verslo ir kultūros bendradarbiavimo skatinimą;
  3. VšĮ „Vilniaus Miesto Opera“ mecenatų grupei: Tomui Kučinskui, Arvydui Avuliui, Nerijui Dagiliui, Jonui Garbaravičiui, Viliui Kavaliauskui, Bjornar Lund, Nicolas Ortiz, Rolandui Valiūnui, Rolandui Viršilui, Antanui Zabuliui už suteiktą paramą jauniesiems menininkams.

Kultūros ministerija šiais metais pirmą kartą pakvietė organizacijas siūlyti apdovanoti kultūros mecenatus garbės ženklais „Metų mecenatas“. Kandidatus ženklams gauti kultūros ministrui siūlė juridiniai ir fiziniai asmenys, įgyvendinantys kultūros ir meno projektus Lietuvoje. Kandidatus vertino komisija, kurią sudarė valstybės tarnautojai, verslo bei kultūros atstovai.

Padėkos vakare specialus 2014 metų kultūros mecenato diplomas įteiktas Gediminui Kuprevičiui už ilgametį verslo ir kultūros bendradarbiavimą. 

Mykolo Kleopo Oginskio metai

2015-uosius Seimas yra paskelbęs kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio metais.  Be aktyvaus dalyvavimo politikoje, valstybės valdymo, švietimo, socialinių reformų, šis valstybės veikėjas, kompozitorius ir diplomatas daug energijos ir lėšų skyrė kultūros prieinamumui didinti, visuomenės kūrybiškumui skatinti, kultūriniam sąmoningumui ugdyti.

 

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min