Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje spalvingai paminėtos Indijos nepriklausomybės metinės (nuotraukos)

Vilniuje buvo paminėtos 62-osios Indijos nepriklausomybės metinės.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniuje buvo paminėtos 62-osios Indijos nepriklausomybės metinės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Avižieniuose buvo minimos 62-osios Indijos nepriklausomybės metinės. Indijos konsulato teritorijoje skambėjo ir sveikinimo žodžiai, ir tradicinės indų dainos.

Visus svečius ir gausius sveikinimus priėmė  Indijos Respublikos garbės konsulas  Rajinderis Kumaras Chaudhary su žmona Lina.

„Vienas iš mano draugų paklausė: jeigu šventėje nėra alkoholinių gėrimų, tai kodėl mus tada kvieti? Tačiau juk maisto užteks visiems“, –  primindamas šalies papročius švęsti be alkoholio, juokavo konsulas R.Kumaras Chaudhary.

Garbės konsulas džiaugėsi, kad Lietuvos ir Indijos santykiai vis šiltėja, o viena to priežasčių – prieš metus Lietuvoje atidaryta Indijos ambasada. Konsulas taip pat nepamiršo paminėti vis dažniau Lietuvoje besilankančių Bolivudo industrijos atstovų.Lietuva greitai pasirodys Bolivudo filmuose, o tai padidins susidomėjimą šia šalimi.

„Norime pasidžiaugti, kad į Indiją atvyksta vis daugiau lietuvių. Į Lietuvą taip pat atvyksta vis daugiau indų – į čia jau išsiųsta ketvirtoji Bolivudo filmų grupė. Lietuva greitai pasirodys Bolivudo filmuose, o tai padidins susidomėjimą šia šalimi“, – vylėsi konsulas.

Viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė perdavė užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko sveikinimus: „Krizės metu greitai auganti Indijos ekonomika pritraukia vis daugiau Lietuvos verslininkų dėmesio. Labai tikimės, kad Indijos verslininkai atras Lietuvą ne tik  kaip verslo partnerį, bet ir kaip įdomią šalį.  Kultūra yra pagrindinis šaltinis suartėti dviem tautoms“,  – teigė viceministrė.

A.Skaisgirytė-Liauškienė prisiminė ir puikiai Indiją apibūdinančius, legendinio amerikiečių rašytojo Marko Twaino žodžius: „Indija yra žmonių rasės lopšys, žmonių kalbos gimimo vieta, istorijos motina, legendos senelė, tradicijų prosenelė.“

Indijos tradicijas ir kultūrą pristatė indiško šokio kolektyvai, „Rajyashree Ramesh“ akademijos studentės iš Vilniaus ir kolektyvas „Ananda Natjem“ iš Kauno. Ryškiaspalviais drabužiais ir aksesuarais pasipuošusios merginos prikaustė visų šventės dalyvių dėmesį.

Iškilmingos popietės svečius pasitiko vokalistės Skaidros Jančaitės muzika ir dainos. Atlikėja 
sugiedojo Indijos ir Lietuvos himnus, o vėliau pritardama tradiciniu indišku instrumentu tampura sudainavo tradicinę indų liaudies dainą. Moteris tikino, kad išmokti Indijos himną tetruko dvi savaites, o išmokti groti senoviniu instrumentu prireikė ir pusmečio.

Nepriklausomybės minėjime buvo galima išvysti užsienio šalių konsulų, politikų, verslininkų. Šventės taip pat nepraleido verslininkai Žilvinas Grigaitis, Rimtautas Vizgirda, dainininkų Ericos Jennings ir Jurgio Didžiulio šeima.

Po sveikinimo kalbų ir šokėjų pasirodymo svečiai buvo kviečiami vaišintis tradiciniu indišku maistu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min