Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„XYZ“ kūrėjai atsisako tradicinių kostiumų – solistus į sceną rengs improvizuodami gyvai

„XYZ“ kūrėjai atsisako tradicinių kostiumų – solistus į sceną rengs improvizuodami gyvai.
Algio Kriščiūno nuotr. / „XYZ“ kūrėjai atsisako tradicinių kostiumų – solistus į sceną rengs improvizuodami gyvai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau ketvirtadienį Vilniuje menų fabrike „Loftas“ nugriaudės elektroninės operos fantazija „XYZ“ (rež. Dalia Ibelhauptaitė), kuria bohemiečiai pradeda savo penktąjį sezoną. Gyvai vyksiančią operos, elektroninės muzikos ir vaizdo projekcijų improvizaciją papildys čia ir dabar kuriami kostiumai – jais improvizuos kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius.

Kūrybine baze solistų ir „Silence“ kompozitorių aprangai iki šiol precedento Lietuvoje neturinčiame renginyje taps J. Statkevičiaus kurti operų „Užburtoji fleita”, „Verteris“, „Svynis Todas” ir „Bohema” kostiumai, teigiama išplatintame pranešime.

„Bus labai įdomu! Lygiai taip, kaip šiame projekte transformuojama klasikine operos muzika, taip pasikeis ir kostiumai – pamatysite užuominą į kitą amžių, į kitą ritmą. Tai bus ateities vizija. Be jokios repeticijos", – žada entuziastingai nusiteikęs J.Statkevičius.

Pasak jo, kurdami „XYZ“ performancą bohemiečiai bando atsisakyti visų pažįstamų teatrinių elementų ir interpretuoti klasiką XXI amžiuje. Dėl to muzika transformuojama ir paliekamos tik pagrindinės arijų temos, dėl to tradicinis kostiumas dingsta ir solistai... lieka nuogi.

„Pasitikiu Juozu, esu įsitikinusi, kad finalas bus labai geras, nuoga tikrai neliksiu, – juokiasi jaunoji operos žvaigždė Asmik Grigorian. – Man kostiumas kuriant vaidmenį labai svarbus – tai tarsi personažo oda, atspindi jo charakterį, atskleidžianti būseną“.

Pasirodymui netradicinėje erdvėje besiruošianti solistė prisipažįsta, kad tokiame projekte atlikėjui prireikia daugiau matematikos nei lipant į operos sceną: „Čia dainuoju ne nuoseklia linija, kaip įprastai, čia viskas kinta – muzikos struktūra, garsas, vaizdas, taip pat ir kostiumai“.

Elektroninę operos fantaziją „XYZ“ pristato bohemiečiai ir „Silence“ kartu su vaizdo architektų komanda „Pimp my SCREEN Studio“. Ketvirtadienio vakarą ji šturmuos Vilniaus loftus, buvusią „Elfos“ magnetolų gamyklą, o šeštadienį keliaus į Klaipėdos „Švyturio menų doką“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min