Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 11d. 14:31

Žiemos festivalyje „Judesy“ – įdomios veiklos ir linksmybės iki ryto

Grupė „Rhythm Junkies“
Grupės archyvo nuotr. / Grupė „Rhythm Junkies“

Jau vasario 23 d. aktyvaus laisvalaikio centre „Kablys“ vyks išskirtinis žiemos, muzikos ir veiklų festivalis – „Judesy“. Festivalio organizatoriai pristato renginio idėjas ir visą tai, ką bus galima išvysti šiame festivalyje.

Muzikos ir veiklų festivalis „Judesy“ prisistato kaip žiemos festivalis. Žiemą festivaliai dažniausiai vyksta jaukiose salėse, šiltuose kino teatruose, nuo vasaros renginių skiriasi ir jų pobūdis. Kaip kilo mintis vasariškas veiklas prikelti iš žiemos miego?

Pirmąkart „Judesy“ buvo surengtas 2010-siais metais apleistoje Pūčkorių patrankų liejykloje vasaros metu. Tai buvo mažiukas ir labai jaukus festivalis, bet supratome, kad konkuruoti su kitais vasaros festivaliais bus labai sunku. Tuomet 2011 metais pabandėme jį surengti žiemą: jis vyko „Commune Art“ kūrybinėse dirbtuvėse ir paaiškėjo, kad žiema labai tinkama tokio pobūdžio festivaliui, nes tuo metų laiku neturime įdomesnių festivalių (išskyrus kino festivalius).

Taip „Judesy“ tapo žiemos festivaliu. Manome, kad tai yra puikus metas aktyviems žmonėms susiburti į krūvą ir sudalyvauti ne ką prastesniame nei vasarą festivalyje. Pats jo pobūdis ir idėja – pakviesti žmones pajudėti, pasidomėti aktyviomis, ekstremaliomis ir kitomis įdomiomis veiklomis, išgirsti įvairių pasakojimų, įkvepiančių istorijų, sudalyvauti aktyviose dirbtuvėse, pamatyti kelioninių filmų ir, kaip ir priklauso festivalyje, pasilinksminti iki ryto.

Kaip visos festivalio veiklos žada tilpti po vienu stogu?

Atgijusios aktyvaus laisvalaikio centro „Kablys“ erdvės yra tam labai tinkamos. Bandysime jas visas išnaudoti ir kaip įmanoma geriau perteikti visą festivalio koncepciją. Dienos metu čia veiks keturios aktyvios zonos: jose vyks įvairios dirbtuvės, kuriose „Montis Magia“ kvies išbandyti laipiojimo sieną, parkūrininkai ne tik surengs savo pasirodymą, bet ir kvies pasimokyti parkūro pagrindų, bus rengiamos Afrikos būgnų pamokos, galima bus pasižiūrėti ir sudalyvauti capoeros dirbtuvėse, išmokti bent kelis lindyhopo žingsnelius, išbandyti oro akrobatiką ir daugybę kitų smagių, aktyvių ar netgi ekstremalių veiklų. Vienoje iš erdvių bus ir pranešimų erdvė, kitose erdvėse vyks filmų peržiūros, veiks infocentras. Vakaro metu bus demonstruojama fotografijų paroda, taip pat veiks filmų peržiūrų erdvė, bus galima sudalyvauti „Kulšių kovose“ ar atsipūsti poilsio erdvėje, o pagrindinėje erdvėje – grupių ir atlikėjų pasirodymai.

Kaip ir ankstesniuose „Judesy“ festivaliuose, taip ir šiame lankytojams vakarinėje dalyje gros visas būrys gerai žinomų muzikantų ir didžėjų. Trumpai papasakokite, ką bus galima išgirsti?

Verta paminėti, kad muzikinė programa tokia yra todėl, kad, mūsų manymu, ji priverčia pajudėti ir jos klausantis neįmanoma pasyviai sėdėti prie staliukų. Turėsime progą išgirsti dar jauną, bet perspektyvią grupę „Such‘a‘trip“, niekad nenusibostančius ir nuolat stebinančius freestylerius „Jama & W“, lindyhoperių pamėgtus „Rhythm Junkies“, taip pat labai vykusį DJ Mamanios ir Josh McClung duetą – „Yoko Mono“ bei Balkanų muzikos interpretacijas kuriančius „Banda Dzeta“. Negana to, pasirodymus surengs Taikūs Garsai, Ju Ragganaut, Gonzaless, Tafari, Ajeras bei svečias iš Mauricijaus – Maxi.

Į ką festivalio lankytojams reikėtų atkreipti dėmesį? Ar dieninei ir vakarinei daliai galioja tie patys bilietai?

Taip, bilietas galios ir į dieninę, ir vakarinę dalį, bet žmonių labai lauksime visą laiką. Dienos metu taip pat kviečiame ateiti ir daug visko pamatyti tėvus su vaikais (vaikams iki 12 metų įėjimas į festivalį dienos metu – nemokamas). Į vakarinę festivalio dalį bus galima patekti nuo 18 metų. Kaip ir paprastai į renginio vietą negalima įsinešti alkoholio ar ginklų. Smagias šypsenas, visą dieną veikiantį barą, užkandžius, gėrimus bus galima rasti renginio vietoje.

Kviečiame žmones pasinaudoti šia proga ir tikrai turiningai praleisti laiką, susipažinti ir išbandyti įvairias veiklas. Atkreipiame dėmesį, kad bus sudarytos sąlygos festivalyje praleisti visą dieną, nes nuolatos vyks skirtinga programa skirtingose erdvėse, palankiomis sąlygomis galėsite įsigyti gėrimų bei maisto.

Festivalio kaina (išankstiniai bilietai – 23 Lt (studentams tiek kainuos visą laiką), vėliau bilietai brangs ir renginio dieną bus brangesni), palyginus su programos gausa, tikrai kukli, tad išnaudokite tai. Užsukite dieną ar atvykite jau tik į vakarines linksmybes, bet tai vistiek jums atsipirks su kaupu. Jeigu kurią nors dienos dalį praleisite, visą informaciją apie festivalio dalyvius galėsite gauti infocentre ir tokiu būdu praplėsti savo būsimo laisvalaikio variantus.

Kokio festivalio rezultato tikitės?

Tikimės, kad sulauksime žmonių susidomėjimo, tikimės, kad kažką įkvėpsime keliauti, pažinti ar atrasti sau tinkamas veiklas, kurios gyvenimą nuspalvins ryškesnėmis spalvomis. Tikimės, kad praskaidrinsime žiemos kasdienybę ir kad kitais ir dar kitais metais būsime dar didesni, įdomesni ir vėl galėsim susitikti „Judesy“.

Temos: 1 Žiema

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min